Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Senioru pēcpusdiena Vērgalē

Senioru pēcpusdiena Vērgalē

15.12.2014
   11.decembrī Vērgales kultūras namā seniori no Vērgales, Ziemupes, Saraiķiem, Ploces un Bebes pulcējās uz gadskārtējo senioru atpūtas pasākumu „Kad decembrim vārti vaļā, mēs sanāksim visi kopā”.
   Kopā ar visiem bija arī atraktīvie seniori no Pāvilostas. Vērgales kultūras nama foajē bija apskatāmi pāvilostnieces Baibas Blaubārdes rokdarbi – adīti cimdi un zeķes.
   Pasākuma pirmajā daļā seniorus ar koncertu priecēja Vērgales pamatskolas skolēnu deju kolektīvi skolotājas Sigitas Freimanes vadībā un bērnu vokālais ansamblis skolotājas Maritas Kalējas vadībā. Interesanti bija klausīties 6.klases skolnieka, titula „Lielais stāstnieks” ieguvēja, Dāvja Helmšteina stāstītās anekdotes un stāsts par baronu Bēru.
     Koncerta otrajā daļā savas skaistākās dziesmas izdziedāja Nora un Ojārs, bet īpašs prieks bija par Noras sacerēto melodiju Rasmas Vērnieces dzejolim. Dziesmas mijās ar dzejas rindām, kuras lasīja Velga. Vēlāk savukārt Vērgales pamatskolas folkloras kopa „Čabraki” ieradās pie senioriem, lai parādītu šogad izveidoto programmu „Mantojums”. Tika dziedātas tautas dziesmas un atpūtas pasākuma dalībnieki kopā ar bērniem izlocīja kājas jautrās rotaļās.
     Par raitu dejas soli visu pēcpusdienu gādāja populārais duets no Vērgales Nora un Ojārs. Abiem dziedātājiem pirms dažām dienām bija nozīmīgas dzīves jubilejas, tādēļ klātesošie viņus sveica ar ziediem, laba vēlējumiem un dziesmu. Visi seniori saņēma dāvanas - atstarotājus no kāda īpaša Ziemassvētku vecīša, kurš pats bija labi saredzams un vēlēja citiem būt redzamiem. Jautrus mirkļus visiem sagādāja vērgalnieces Valijas Vilsones stāstītās anekdotes un saraiķnieces Ainas Šteinbergas vadītās atrakcijas. Pēc tā visi labprāt baudīja „Kalniņkalnu” un „Muižkalniņu” gardo un ļoti skaisto torti!
    Mīļā un siltā gaisotnē ātri aizritēja atpūtas vakars.
    Vērgales kultūras nama vadītāja saka paldies pasākuma atbalstītājiem – Zigismundam Sadauska kungam, Edijam Aplokam, Naurim Vītolam un „Kalniņkalnu” un „Muižkalniņu” kolektīvam, skolas saimniecēm, galda klājējām – Ļudai, Ilzei un Aigai.
      Uz tikšanos nākamajā gadā!
 
Vita Braže
Foto: V.Braže
 
 
« Atpakaļ