Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Ziemassvētku laiks pirmsskolā „Dzintariņš”

Ziemassvētku laiks pirmsskolā „Dzintariņš”

23.12.2014
    Ziemassvētku laiks pirmsskolas izglītības iestādē „Dzintariņš” ir bijis dažādiem notikumiem bagāts. Tas bija dāvināšanas un dāvanu saņemšanas laiks, steigas un darbīguma pilns. Tas sākās ar gatavošanos svētkiem un pašām svētku dienām un turpinās ar kluso pēc svētku laiku, kad varam atskatīties uz to, cik paspējām, cik piedzīvojām, cik devām, cik guvām un katrs savā sirdī un prātā izauklēt idejas un enerģiju Jaunā gada darbiem.
    Šogad Ziemassvētki pie mums atnāca salijuši, izmirkuši, garos gumijas zābakos. Kad svētku sajūtu neatnes baltais sniegs, tai nedaudz jāpalīdz rasties. Par to šogad atkal godam parūpējās iestādes padomes vecāki un darbinieki. Kā čakli rūķi viņi rūpējās, lai laikā, kad tikai līst un līst bērniem tiktu sniega bumbu velšanas prieks. Iestādes laukumā kādā rītā bija saradušās smaidošas „sniega” bumbas, kas to vien gaidīja, lai bērni viņas veltu šurpu un turpu. Koki iestādes laukumā bija saģērbti svētku drānās un zaros tiem karājās milzu rauši – piparkūkas un kliņģeri. Darbinieki parūpējās, lai iestādes logos virpuļotu jautras sniegpārsliņas, lai grupās un zālē rotājumi kaut nedaudz mums atgādinātu par sniegu un Ziemassvētkiem.
    Paldies čaklajiem vecākiem no iestādes padomes, kas radīja svētku sajūtu iestādes laukumā. Īpašs paldies Vinetai un Uģim Zaļkalniem, Aritai Brūklei, Sanitai Krēsliņai un Ivetai un Jānim Pētermaņiem. Paldies arī Vadimam Drišļjukam, kurš gluži kā Ziemassvētku vecītis ar izdevniecības „Mia – Press” un grāmatu autora Mika Valdberga ziedot prieka palīdzību bija sagādājis visiem pirmsskolas iestādes bērniem lielisku dāvanu – 290 dažādas šī autora grāmatas. Kā arī paldies Hornu ģimenei par negaidīto pārsteigumu – SIA „Narvesen Baltija” kolektīva dāvāto sulas glāzi katram bērnam Ziemassvētkos.
     Laikā, kad katrs sapņo par to, kādu dāvanu Ziemassvētku vecītis atnesīs, mēs mācāmies arī dāvināt. Pēc vecāku ierosinājuma, ar iestādes padomes atbalstu, pirmsskolas iestādes „Dzintariņš” vecāki un bērni iesaistījās akcijā „Piepildīsim Lielo dāvanu maisu”. Kādā dienā pirms Ziemassvētkiem Ziemassvētku vecītis un Rūķupes Rūķi ieradās pirmsskolas iestādē pēc sarūpētajām dāvanām. Tur bija gan ievārījuma burciņas, gan drēbītes, kas pašiem vairs neder, gan rotaļlietas, gan mašīnas sēdeklītis, kas kļuvis par šauru, gan arī kāds saldumiņš. Ziemassvētku vecītis pateicās par palīdzību un solījās nogādāt dāvaniņas ģimenēm, kam šīs lietas ļoti nepieciešamas, bet pašus dāvaniņu gādātājus pacienāja ar gardām karamelēm.
      Vēl Ziemassvētku laikā pirmsskolas iestādi apciemoja četri hokejisti no Hokeja Kluba „Liepāja”. Viņi uzdāvināja pirmsskolas un 1-4. klašu skolēniem iespēju tikties un uzdot milzum daudz jautājumu. Atbildēs bērni noskaidroja ne tikai to, ko puiši ēd, bet arī to, cik sver ripa un cik hokeja nūjas tiek salauztas vienas hokeja sezonas laikā, un vēl, un vēl par un ap hokeju. Noslēgumā puiši uzdāvināja bērniem mīkstās rotaļlietas. Biedrības „No idejas līdz attīstībai” telpās bērniem bija iespēja noskatīties filmiņu par to, kā hokejisti ieguva rotaļlietas, kas bija atceļojušas pie viņiem. Paldies hokejistiem Tomam, Dāvim, Bruno un Rodijam, ka mēroja ceļu pie mums, bet Sintijai un Intai par operativitāti, sagādājot iespēju noskatīties video.
     Tā pietuvojās Saulgriežu laiks un pirmsskolas iestādes „Dzintariņš” bērni un darbinieki atkal vilka bluķi apkārt savai iestādei, lai tas savāktu sevī visu vecā gada grūtumu, slimības un likstas, un sadedzināja par zīmi, ka Jauns gads var sākties un mēs visi ļoti gaidām saules un gaismas atgriešanos.
      Bet tad, kādu dienu nepacietīgie „Vāverēnu” grupas bērni, saklausījušies pasaku par piparkūku vīriņu Kraukšķīti, kas nevarēja sagaidīt Ziemassvētkus un pats devās tos meklēt, kopā ar vecākiem nolēma doties pretī Ziemassvētkiem. Viņi nolēma Ziemassvētkus meklēt Snēpelē, jo tur esot ziemeļbrieži un varbūt ir arī pats Ziemassvētku vecītis!? Atgriezušies no ekskursijas bērni stāstīja brīnumu lietas – viņi esot cepuši un rotājuši piparkūkas, piedzīvojuši „baranku lietu”, barojuši ziemeļbriežus, jājuši ar zirgu un saņēmuši saldumu pakas no rūķa. Pašu Ziemassvētku vecīti gan viņiem nelaimējās satikt. Paldies Ivetai Pētermanei par ekskursijas organizēšanu un vecākiem par iesaistīšanos.
     „Taurenīšu” un „Saulītes” grupu bērni Ziemassvētkus sagaidīja mājās -  savā pirmsskolas iestādē – gan dziedāja, gan dejoja, gan dzejoļus skaitīja. Satika Ziemassvētku vecīti un rūķi ar saldumu maisu. Paldies Silvai Vārsbergai!
     Paldies ik vienam un katram, kas mūs atbalstījuši, palīdzējuši, iestājušies par mums un bijuši kopā ar mums – pirmsskolas izglītības iestādes „Dzintariņš” bērniem un darbiniekiem.
    Lai Ziemassvētkos krūtīs iekrīt balts sniegs, lai dara gaišas un labestīgas domas.
Maniem darbiniekiem, lai veselība un darba prieks, lai saticība un mīlestība katra mājā!
                       
Pāvilostas PII „Dzintariņš” vadītāja Monta Pētermane
Foto: M.Pētermane, I.Leja, S.Krēsliņa
 

 

« Atpakaļ