Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

"Vērgalīte" piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā

"Vērgalīte" piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā

02.09.2014
  Pēc Kurzemes tautastērpu informācijas centa vadītājas Lias Monas Ģībietes uzaicinājuma Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" devās uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā - Novadu dienas.
  28. augusta vakarā dejotāji kopā ar Liepājas muzeja pārstāvjiem izrādīja savus pūrā esošos Kurzemes tautastērpus. Tautastērpu speciāliste L. Ģībiete stāstīja par to veidošanos, nēsāšanas tradīcijām un pareizu, etnogrāfisku komplektāciju. "Vērgalīte" izrādīja Nīcas, Priekules, Pērkones, Asītes, Kuldīgas, Alsungas, Lībiešu un Sakas tautastērpu ziemas un vasaras variantus. Tā kā deju kolektīvam biedrība "Vērgalīte" nu pat īstenojusi projektu "Tautastērps - mana rota", kura rezultātā kolektīvs kļuva par deviņiem etnogrāfiski pareiziem tautastērpiem bagātāks, dejotājiem bija ko izrādīt. Arī tautastērpu speciāliste L.Ģībiete projekta prezentācijā atzina, ka kolektīvu tagad var rādīt kā piemēru pārējiem, kā jānēsā un jākomplektē ikvienam tik īpašo atpģērbu.
   Bildes no projekta noslēguma pasākuma Vērgales svētku laikā tika rādītas arī Novadu dienās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kā atzina dejotāji sajūta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jeb Gaismas pilī bijusi īpaša, cilvēki skatījušies ar interesi un skaļi aplaudējuši, kad skaistā solī izstaigāta viena no jaunās ēkas lasītavām.
Ieva Kupše
Foto:Ineta Brensone
 
« Atpakaļ