Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Pirms jaunās sezonas.....

Pirms jaunās sezonas.....

07.08.2014
  Augusta pirmās nedēļas nogalē Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" devās divu dienu laivu braucienā pa Abavas upi, ko ar  savu  darbu  bija  nopelnījuši par  stabiliem  sasniegumiem  deju  skatēs.
  Pirmo reizi dejotāji devās izbraucienā, atstājot mājās tautastērpus. Daži  atzina, ka bijis savādi noskatīties, ka tērpi paliek mājās. Šoreiz tautastērpu vietā bija jāatceras par peldkostīmiem, jo saulīte laivotājus lutināja un arī nežēloja, jo pēc pirmās dienas uz upes lielākā daļa braucēju  bija viegli rozā.
  Pārbaudījumi  sākās Sabiles Zviedru cepurē, kur dejotāji sēdās rodeļos un izbaudīja asos pagriezienus. Mazliet aiz Sabiles ceļotāji kāpa plostos un  laidās pa upes  straumi. Pa ceļam bija gan ūdens kaujas, gan pīļu barošana. Pīles tik ļoti saradušas ar laivotājiem, ka labu gabalu pavadīja  pa  upi. Lēnām laivojot, vakarpusē dejotāji nonāca  pie Abavas rumbas, kur cēla teltis un gatavoja vakariņas. Uz ugunskuru vārītā zupa bija ļoti garda.
   Otrā dienā tika mērots ceļš līdz Rendas tiltam, pa ceļam izbaudot Abavas ātrāko posmu, jo bija gan krācītes, gan lielāka straume kā iepriekš. Mājupceļā "Vērgalīte" iegriezās  Kuldīgā, kur ļāvās Ventas rumbas ūdens masāžam.
   Visi kā viens atzina, ka laivošana  ir izdevusies  un vēl  vairāk  kolektīvu  saliedējusi. Šādi pasākumi jāievieš par tradīciju arī turpmāk.  Paldies sakām mūsu Mārim Kupšim par brauciena plānošanu un sagatavošanu, šoferim  Rolandam  par  pacietību un  kultūras  nama  vadītājai  Velgai par atbalstu.
     Jau 16. augustā "Vērgalīte" aicina visus  uz Vērgales svētkiem, kuru laikā  notiks  kolektīva  jaunāko  tērpu  prezentācija!
 
Ieva  Kupše
Foto: Madars  Skābardis
« Atpakaļ