Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Oktobris

02.11.2013

Biedrības NILA informatīvs seminārs

 

12. oktobrī  Pāvilostas stadionā, Dzintaru ielā 107 biedrība „No idejas līdz attīstībai” rīkoja informatīvu semināru par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju darbības atbalsta programma” projektu: „Jauniešu istabas” regulāras un ilglaicīgas darbības nodrošināšana, stiprinot tās darbību un veicinot Pāvilostas novada jauniešu pilsonisko līdzdalību”, kura ietvaros biedrība rada vidi, apstākļus, lai spētu nodrošināt savu darbību, kā arī stiprināt savu kapacitāti.

Pasākums notika sadarbībā ar pašvaldības sporta organizatoru Aldi Barsukovu Latvijas veselības nedēļas ietvaros.

Pēc sportiskajām aktivitātēm biedrības vadītāja uzrunāja dalībniekus:
“Sveiciens visiem, kas šodien atnākuši. Man ir ļoti priecīgi, ka Pāvilostas novadā rudens vēsmas un drēgnums nav atnesis klusumu un lielo ziemas miegu, bet, gluži otrādi – tas atnācis ar jaunām iniciatīvām un aktivitātēm. Tieši tā arī gribētos, lai Pāvilostas novada jaunieši, iedzīvotāji un visi, visi būtu nemitīgā kustībā, kas čalo un vienmēr plūst, un plūst uz priekšu. Kā upe.
-Vai zināt, kura ir pasaules garākā upe?(pirmais konkursiņš). Nīla, Nīla..... (uzrunas laikā bija vairāki nelieli konkursiņi, kur dalībnieki saņēma tikko jaunizveidotās pildspalvas ar projekta logo).

 


Turklāt tā ir nevien garākā, bet Nīlas upe ir vienīgā upe Ziemeļāfrikā, kura, tekot cauri Sahāras tuksnesim, spēj aizpludināt savus ūdeņus līdz Vidusjūrai. Tādējādi kļūstot par „dzīvības avotu” bezūdens tuksnešainajā Āfrikas daļā.


Gluži tāpat kā Nīla Āfrikā, biedrība „No idejas līdz attīstībai” jeb saīsinājumā NILA, vēlas rosīties Pāvilostas novadā, radot jauniešiem  iespēju mācīties, uzzināt daudz jauna, socializēties un attīstīt savas intereses un prasmes tepat „ Jauniešu istabā” Pāvilostā, Stadiona ielā 6.”

 

 


Renards Rolmanis pastāstīja par iepriekš realizētiem projektiem, uzdeva publikai jautājumus, projektu pieredzē dalījās Laine Šildere. Abi publiku aizrāva ar kopīgu fizisko aktivitāti “Haka”.

 


Turpinājās vēl citas aktivitātes, pēc kurām dalībnieku rokās “iekrita” konfektes, gardais  cienasts – pīrādziņi, bulciņas, tēja, kafija un ūdens.

 
Dalībnieki tika iepazīstināti ar iespējām jauniešiem pavadīt laiku biedrībā katru darba dienu (izņēmuma gadījumā tiks sniegta informācija) no 16.00 – 20.00. Šajā laikā jaunieši un citi interesenti laipni lūgti spēlēt galda spēles, skatīties filmas, iesaistīties projekta aktivitātēs vai vienkārši pabūt kopā. Jauniešiem ir iespēja nākt un izteikt savas iniciatīvas, intereses un biedrība palīdzēs rast iespējas tās īstenot.

 

 

Foto: Zaiga Uzare


Biedrībai ir izveidota sava mājas lapa www.nila.lv (pagaidām vēl tā tiek papildināta un uzlabota), kur iespējams publicēt jauniešiem saistošas ziņas vai vienkārši čatot forumā. Tur uzzināsiet par biedrības aktivitātēm un aktuāliem jaunumiem. Jaunumi pieejami Pāvilostas mājas lapā www.pavilosta.lv. Visiem biedrības biedriem  prioritāri būs iespēja saņemt jaunumus par aktuālajām aktivitātēm savā e-pastā, tāpēc, ja vēlies kļūt par biedru, droši nāc uz biedrību un piesakies.

 

2013. gada pēdējā ceturksnī biedrībā gatavosim labas pārvaldības un līdzdalības stiprināšanas modeli. Tā ir iespēja izteikt savu viedokli un ietekmēt sev saistošus lēmumus vietējā sabiedrībā, uzrunāsim vietējo pašvaldību, citas NVO par iespējām turpmākās sadarbības  veicināšanai.

 


Ar 2013.g.novembri NILA sāks īstenot  projektu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „ NVO fonds”  apakšprogrammas „ Nevalstisko organizāciju projektu programmas” projektu „Radi dzīvi pats”, kur tiks organizētas apmācības jauniešiem dažādās jomās. Sīkāka informācija biedrībā vai www.nila.lv .

 


Projekta dalībnieku vārdā - Maiga Uzare
 

« Atpakaļ