Sestdiena, 16.01.2021
Lida, Lidija

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas aktivitātes Pāvilostas bibliotēkā

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas aktivitātes Pāvilostas bibliotēkā

15.11.2013

11. novembrī, kad tika atzīmēta Lāčplēša diena, aizsākās arī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, kas ilgst līdz pat 17. novembrim. Pāvilostas bibliotēka šo nedēļu uzsāka kopā ar Pāvilostas vidusskolas 2. klases skolniekiem un skolotāju, aizvadot Rīta stundu.

 

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ir starptautisks projekts, kurā piedalās bibliotēkas dažādās valstīs, tai skaitā Latvijā. Šogad Ziemeļvalstīs projekts norisinājās jau 17. reizi, Latvijā  - 16. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.   

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.

 

 

11. novembrī, lielajā lasīšanas dienā, mēs izmantojām Rīta stundu, lai iepazītos ar H. K. Andersena pasaku „Sniega karaliene”.

Es iejutos meitenes lomā un bērniem stāstīju, kā meklēju savu draugu Kaju. Laimīgās beigas bērni paši izlasīja, kā tika atrasts Kajs.

Pārrunājām izlasīto pasaku, kurš ceļa posms Gerdai bija visgrūtākais, visinteresantākais, visbīstamākais utt. Kāpēc? Laiks paskrēja ļoti ātri un skolēni ar skolotāju devās uz skolu.

Paldies par atsaucību skolotājai Gaidai un 2. klases skolēniem!

 

Savukārt 13. novembrī bērniem tika piedāvātas radošās darbnīcas, kuru laikā viņi macījās tamborēt sniegpārsliņas.

Paldies bibliotekārei Elīnai, kas ne tikai apmācīja bērnu tamborēšanā, bet arī uzdāvināja katram pa vienai pašas darinātajām sniegpārsliņām.

 

Mairita Vītola,

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja

 

« Atpakaļ