Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Marts

02.04.2013
Lieldienas Vērgalē!
 
     Šajā gadā, 31.martā,  Lieldienas atnāca ar ziemai raksturīgiem laika apstākļiem, taču tas netraucēja svētku svinētājiem baudīt svētkus.
    Svētku ieskaņā Vērgales kultūras nama bērnu dramatiskais kolektīvs priecēja skatītājus ar leļļu teātra izrādi par zaķiem un pamatskolas skolēni sniedza koncertu, kurā tika izpildītas dziesmas par pavasari, Lieldienām un putniem. Visi kopā mēģinājām atminēt, kuram putnam pieder katra konkrētā dziesma – vīterošana, gājām rotaļās, tika izspēlētas „gaiļu cīņas” un noskaidroti uzvarētāji. Kompetenta žūrija – Brigita DIMANTA un Antra ŠMITE vērtēja krāsainās un tik ļoti dažādās Lieldienu olas, kuras mājās iepriekš bija nokrāsotas dažnedažādās krāsās un tehnikās. Uzvarētāji, interesantāko olu autori, balvā saņēma šokolādes olu.
    Turpmākā darbība jau norisinājās brīvā dabā – olu ripināšana, fotogrāfēšanās, šūpošanās, mazākie svinētāji meklēja Lieldienu zaķa sadētās olas un pie kultūras nama nobaudīt gardumu „pieci vienā” ar ievārījumu. Lai taptu šis našķis paldies Sarmītei Vērniecei, Ligitai Ginterei, Mārītei Švītiņai un Ļudai Ūšei. Visus centrā priecēja lielie un mazie salidojušie putni un Lieldienu olas, kurus palīdzēja izgatavot Ingas Čipānes meita. Bet neviens nepalika vienaldzīgs ieraugot mīļo zaķu ģimeni, kuras autors ir mājturības skolotājs Andris Paipa no Pāvilostas. Paldies Vērgales pamatskolas 4., 5., 7., un 8.klasei par skaistajām ligzdām! No augšas visu notiekošo vēroja Dzidras Andersones veidotais Lieldienu zaķis.
Vita Braže
« Atpakaļ