Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Februāris

19.02.2013
Pāvilostas novads tūrisma izstādē
„Balttour 2013”

 


      Aizvadīta vēl viena tūrisma izstāde Balttour. Šogad tā bija īpaša ne tikai tādēļ, ka šogad bija Balttour 20.jubilejas gads, bet arī tādēļ, ka pārstāvējām novadu atsevišķā stendā. Savs stends Pāvilostas novadam bija pirmo reizi. Iepriekšējos gados Pāvilostas novads prezentēja sevi „zem” Liepājas vai Kurzemes stenda. Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem mums bija daudz priekšrocības – varējām „necīnīties” ar pilsētu un pārējiem novadiem par vietu savai informācijai stendā, varējām labāk parādīt Pāvilostas novada tūrisma piedāvājumu un nekreņķēties par caurlaidēm un ieejas kartēm dalībniekiem un, galvenokārt, izstādes apmeklētājiem bija vieglāk mūs pamanīt! Bija, protams, arī lielāka atbildība un izdevumi.
    Paldies komandai, kura strādāja stendā – Irinai, kura lieliski spēja novadu prezentēt īpaši Krievijas federācijas delegācijai un kultūras ministres vietniecei Allai Manilovai, Maritai, kura sestdien un svētdien stāstīja apmeklētājiem par Pāvilostu un apkārtni, uzņēmās atbildību par materiālu izvietošanu stendā, Lienei un Dainai par izturību četras dienas dūšīgi strādājot stendā – gan uzstādot un nojaucot stenda iekārtojumu. Liels paldies arī Egonam, kurš mūs droši aizvizināja līdz Rīgai un atpakaļ, palīdzēja nest smagos materiālus un kastes. Paldies Pāvilostas novada uzņēmējiem par līdzi dotajiem gardumiem degustācijai stendā – īpaši Agitai Pētersonei un Ivetai Pētermanei. Gardās zivis un maizi apmeklētāji novērtēja un nepārtraukti slavēja. Paldies Birutai, Sandrai, Silvai, Gunitai un Rinaldam par palīdzību stenda noformējuma sagatavošanas darbos! Paldies novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu dalībai izstādē.
     Pārrunājot izstādi ar Lieni Zaļkalni, kura brīvprātīgi pieteicās no uzņēmēju puses strādāt stendā atzina, ka darbs nav viegls, bet katrā ziņā tā ir lieliska pieredze. Ļoti svarīga ir personiskā saskare un kontaktu nodibināšana ar klientiem un citiem novadu tūrisma pārstāvjiem. Liene atzina, ka ļoti maz apmeklētāju vidū bija tādi, kuri stendu apmeklēja nejauši. Uz stendu apmeklētāji nāca ar konkrētiem jautājumiem un lielākoties interesējās par aktīvās atpūtas piedāvājumu - laivām, piedāvājumu tūristu grupām, ēdināšanu, jahtu piestātnēm, pasākumu plānu un naktsmītnēm. Izstādes laikā vairakkārt tika jautāts pēc novada tūrisma informācijas krievu valodā.
     Kā jau iepriekš mēdijos tika ziņots, izstādes zālēs „Apceļo Latviju" un "Atklāj pasauli" varēja apskatīt vairāk nekā 300 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēja ap 700 tūrisma uzņēmumi no Latvijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Vācijas, Spānijas, Gruzijas, Grieķijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Horvātijas, Tunisijas, Turcijas, Itālijas, Slovākijas, Indijas, Ganas un citām valstīm. Pirmo reizi '"Balttour" piedalīsies Vjetnama, Taivāna un Mjanma.
     Šogad atkal pārspēts rekords! Šogad izstādi apmeklēja 23 500 apmeklētāji no kuriem 4600 bija tūrisma profesionāļi un aicinātie klienti.
 
Pāvilostas novada TIC vadītāja
MAIRITA TUMPELE
 
« Atpakaļ