Pirmdiena, 15.04.2024
Gastons, Aelita

Februāris

06.02.2013

Pāvilostas novads tūrisma
izstādē Lietuvā
 
    Šī gada 31.janvārī Pāvilostas novada TIC vadītāja Mairita Tumpele kopā ar kolēģiem no Grobiņas novada un Karostas cietuma devās uz starptautisko tūrisma izstādi Viļņā „Adventur 2013”, kurš norisinājās no 01.- 03.februārim.
   Izvērtējot izmaksas un atdevi no izstādes, pirms došanās uz to tika pieņemts lēmums izstādē piedalīties piektdienā un sestdienā, kas ir aktīvākās izstādes dienas. Kopumā izstāde pirmo reizi norisinājās 3 hallēs – aktīvās atpūtas, Lietuvas TICu un ārvalstu hallē. Iepriekšējos gados izstāde notika vienā hallē. Tajā atsevišķs stends bija Kurzemei un atsevišķs valsts nacionālais stends.
   Lēmums piedalīties izstādē tika pieņemts, izvērtējot iepriekšējo gadu tūrisma statistiku. Lietuviešu īpatsvars Pāvilostas novada TIC apmeklētāju vidū ieņem 1.vietu no apkalpotajiem ārzemniekiem, sastādot ~42%.
     Izstādes dalībniekiem piedāvājām jauno Pāvilostas novada tūrisma bukletu 2013.g. angļu valodā, Liepājas un Liepājas apkārtnes ceļvedi lietuviešu valodā, kurā ir trīs lapu liels atvērums par Pāvilostas novadu un jauno Kurzemes tūrisma asociācijas gatavoto bukletu „Kurzemes smeķis”, kurā iekļauta liela daļa Pāvilostas novada tūrisma piedāvājuma.
    Žēl, ka pagaidām vēl nevarējām piedāvāt atsevišķu Pāvilostas novada bukletu lietuviešu valodā, bet ceram, ka uz nākamo sezonu mums būs arī tāds.
    Mājupceļā ar kolēģiem pārrunājām un izvērtējām izstādi. Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, liela daļa no izstādes apmeklētājiem jau reizi bija paviesojušies Latvijā, taču lielākā daļa no tiem bija apmeklējuši valsts galvaspilsētu Rīgu un tai tuvumā esošas lielākās pilsētas, kā Jūrmala un Tukums. Iepriekšējos gados daudz lielāks skaits interesentu bija tādi, kuri vēl nebija ceļojuši uz Latviju. Pastiprināta interese izstādes apmeklētājiem bija par piejūras pilsētām un to piedāvājumu, slēpošanas trasēm, vienotu informatīvo materiālu par velo ceļiem un maršrutiem Kurzemē, kāds pagaidām vēl nav un tūrisma jaunumiem.

   Uzziņai (informācija no www.tava.gov.lv).
2012. gada otrajā pusē veiktais ārvalstu tūristu pētījums atklāj, ka vairāk nekā trešdaļa lietuviešu Latviju apmeklē brīvdienās un 65 % uzturas mūsu zemē ne ilgāk kā trīs dienas. Sevišķi daudz lietuviešu izvēlas Latviju par vietu, kur pavadīt laiku ģimenēm kopā ar bērniem. Turklāt, kad jautā, cik apmierināti ar savu ģimenes ceļojuma izvēli viņi ir, pozitīvu atbilžu tiek saņemts vairāk nekā no citiem ārzemniekiem. Gandrīz 80 % lietuviešu tūristu, kas apmeklē Latviju, ir vecumā starp 18 un 45 gadiem.  Visbiežāk lietotais transports ceļā pie mums ir auto un autobuss.

    Vienu nedēļu vēlāk – no 8.-10.februārim Pāvilostas novads piedalīsies ar atsevišķu stendu Rīgā starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2013”. Pāvilostas novads savā stendā šogad apmeklētājus aicinās piekrastei raksturīgā veidolā. Aicināsim degustēt Pāvilostas novada tūrisma uzņēmēju sarūpētus gardumus... Ceram, ka fantastiskās garšas valdzinājums kaut uz mirkli aizvedīs uz mūsu skaisto novadu. Izstādes apmeklētājiem tiks piedāvāts jaunais novada buklets, kurā apkopots viss tūrisma piedāvājums, jaunumi Pāvilostas novadā un pasākumu plāns. Arī šogad aicinām apmeklēt novada pasākumus - Zvejnieku svētkus, smilšu skulptoru festivālu „Zelta smilšu grauds”, pilsētas un pagasta svētkus un vēl...
Pāvilostas novada TIC vadītāja MAIRITA TUMPELE
 
 
« Atpakaļ