Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Februāris

28.02.2013
Ansamblis ,,Vakarvējš’’
ciemos pie draugiem Vircavā
 
 
 

Sniegpārslu puteņa vērpetēs,
cilvēku dvēseles vibrē,
aicinot satikties un sildīties
draudzības sietajā mirgā.
 
    Vērgales senioru ansamblis "Vakarvējš” 23. februārī devās uz Jelgavas novada Vircavas kultūras namu, lai piedalītos Vircavas deju kolektīva "Vakarvējš” koncertā "Sniegpārslu putenī”, kas notiek jau astoto reizi un pulcina kopā citus senioru deju kolektīvus, kas dejo Eiropas dejas, ar kuriem kolektīvam izveidojusies aktīva sadarbība un draudzība un draugus, kuri savos kolektīvos dzied.
    Mūsu dziedātāji jau piedalījos otro reizi šādā pasākumā. Deju kolektīvu ,,Vakarvējš” vada ļoti atraktīvs un pozitīvi domājošs vadītājs Ilgvars Pauniņš, kurš ir vadītājs vēl arī pieciem citiem deju kolektīviem. Koncerts iesākās ar ļoti jauku deju ,,Sievietes, ņemiet, lūk, mana sirds”, kur vadītājs dejoja kopā ar sava kolektīva dāmām un sirsnīgiem ievada vārdiem. Ko darīt tad, ja esi sasniedzis cienījamu vecumu? Tad ir iespēja sevi realizēt un parādīt tik skaistā veidā kā dejā, jo patreiz mums visiem ļoti vajag pozitīvas emocijas. Vairāk kā divu stundu garumā gāja koncerts, kurā mijās dejas ar dejām, dejas ar dziesmām, dažādi ritmi, dažādu tautu dejas un mūsdienīgi piesitieni. Bet dejas īpaši izcēla ļoti skaistie dejotāju tērpi - vienkārši, eleganti un izsmalcināti.
   Koncertā bez Vircavas deju un Vērgales dziedošā ,,Vakarvēja” kolektīviem, piedalījās arī deju kolektīvi ,,Virši zied” no Sesavas, ,,Garrozes” no Sidrabenes, ,,Saulessvece” no Platones, ,,Dzirnaviņas” no Brocēniem, ,,Ābeļzieds” no Baložiem, ,,Zīle” no Remtes, dziedošais senioru ansamblis ,,Atvasara” no Baložiem un Vircavas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis ,,Kanconeta”. Koncertā kolektīvi arī dejoja trīs kopdejas, bet pēdējo deju ,,Landlers” dejoja visi deju kolektīvi.
    Pēc koncerta bija atpūtas pasākums kopā ar muzikantu Normundu. Lai gan uz apmēram 120 dāmām bija tikai pieci vīrieši, trīs no tiem mūsējie, deju placis visu laiku bija pārpildīts. Visi jaukie svētki vienmēr beidzas ar atvadīšanos, šoreiz ar jauku mūsu dziedāto dziesmu. Man pašai bija prieks redzēt Vircavas kultūras namu (arī bijis lielais remonts) un iepazīties personīgi ar vadītāju Sanitu un nedaudz, protams, parunāt par darbu un problēmām, jo mums darbā daudz kas kopīgs.
   Par ansambļa ,,Vakarvējš” nogādāšanu turp un atpakaļ, esam pateicīgi mūsu šoferītim Mārtiņam no Pāvilostas. Tur – Vircavā - nerunāja par vecumu un slimībām, politiku un deputātiem, tur cilvēki smaidīja un bija laimīgi.
 
   Kopā ar ansambli biju arī es – Velga, Vērgales kultūras nama vadītāja.
 
« Atpakaļ