Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Augusts

10.09.2012
 Par Pāvilostas novada domes
rīkoto konkursu
 
„SAKOPTĀKĀ SĒTA
PĀVILOSTAS NOVADĀ 2012”
  
Pāvilostas novada pašvaldība augusta mēnesī kārtējo reizi apsekoja un vērtēja Pāvilostas novada sakoptākās sētas. Šogad tika izvērtētas sekojošas nominācijas:
  • Terases, verandas, lodžijas;
  • Pagrabi;
  • Siltumnīcas, plēves būdas, lecektis;
  • Viensēta laukos, kurā gribas atgriezties;
  • Viesu māja, ar īpašu tūrisma piedāvājumu;
    Dārzus 2. un 3. augustā apsekoja un vērtēja žūrija sekojošā sastāvā: Vizma Ģēģere, Anna Brūkle, Andris Zaļkalns, Velga Freimane, Iveta Vanaga, Anita Sprudzāne un Gunita Vērniece. Kopumā tika pieteiktas: 19 sētas Vērgales pagastā, 7 sētas Sakas pagastā un 8 sētas Pāvilostas pilsētā. Liels paldies visiem šo sētu saimniekiem, kas gan paši pieteicās un gan arī neatteica piedalīties konkursā. Kā balva visiem konkursa dalībniekiem bija ekskursija 28. augustā maršrutā Rundāle, Bauska, Code, Brukna, Bārbele, Skaistkalne.
     Visi konkursā pieteiktie dārzi un lauku sētas bija ļoti sakoptas, daudzas no šim sētām un dārziem jau konkursā piedalās ilggadēji un kļuvušas par novada klasisku vērtību, kas priecē ne tikai žūrijas, bet arī tūristu un novada viesu acis. Arī novada viesu mājām šogad ir jauni tūrisma piedāvājumi: lauku māja „Ievlejas” šogad piedāvā saviem viesiem maizes cepšanas un degustācijas pasākumu, viesu mājai „VIGA” ir jauns piedāvājums- riteņu noma, kempingā „Zvejnieksēta” ir pielikts daudz radošas izdomās, kā, piemēram, izmantot vecos zvejas kuģus, ierīkot atpūtas vietu zem vētras priedes, vai vienkārši pielietots nozāģētas ābeles stumbru. Kempingā „Baltmuiža” pagrabs savukārt ir apvienots ar viesu māju tūristiem. Viesu māja „VILLA DIĀNA” Ziemupē savukārt ir spējīga piedāvāt augstvērtīgu servisu un apkalpošanu.
    Apsekot Vērgales pagasta sētas sakām ar lauku sētu „Vītoli”, kur bijām pārsteigti par plašajām siltumnīcām, kurās tiek audzēti dārzeņi ne tikai pašu ģimenes vajadzībām, bet arī realizācijai. Kategorijā siltumnīcas, noderīgas idejas varēja gūt sētā „Virši”, kur siltumnīca bija būvēta no veciem logiem ar „stikla šifera” jumtu un oriģinālu lietus ūdens savākšanu, siltumnīcas laistīšanai.
   Šogad pozitīvu pārsteigumu sagādāja vairākas sētas nominācijā: vieta, kur gribas atgriezties. Iebraucot sētā „Jorēni”, Saraiķos, likās, ka atrodamies 19. gs.: veci, lieli koki, sena, 1850. gadā būvēta māja un viesmīlīgi saimnieki. Jauka, sena, ar daudzām interesentam idejām, likās arī kaimiņu māja „Luntes”. Bebes pusē pārsteidza divas lauku sētas: viena no tām bija„Dangaskalni”, sakopta sēta ar bišu dravu un senāko māju Vērgales pagastā. Otra sēta „Bruži” bija atdzimusī no gruvešiem, arī patreiz noritēja atjaunošanas darbi. Šeit arī varēja aizgūt augu dabīgās mēslošanas ideju- nezāļu raudzēšanu un apskatīt gladiolu kolekciju un selekciju.
    Aplūkojām jau reiz nominēto garāko dobi novadā, kas atrodas Ziemupē, sētā „Jaunkukaiņi”. Dobe kļuvusi vēl košāka, augiem bagātāka un ierīkota vēl papildus dobe. Blakus esošās „Kaimiņi” mājas katru gadu pārsteidz ar ko jaunu un interesantu. Šogad, vērtējot siltumnīcas, acīs iekrita interesants risinājums, siltumnīcai piebūvēta klāt vasaras dzīvojamā istaba, kur dzīvo strādnieks. Top arī jauna dzīvojamā māja un saimniecības ēka. Pārsteidza arī daži pagrabi un to risinājumi. Kempingā „Kalēji” pagrabs atradās bijušajā padomju armijas bunkurā, bet sētā „Eihvaldi” virs pagraba bija uzbūvēta pirtiņa. Sakopta bija arī „Censoņi” sēta, bet pašā pagrabā valdīja perfekta kārtība. Lauku sētā „Andri” virs pagraba bija uzbūvēta atpūtas telpa, bet šī sēta pārsteidza ar latvju zīmēm, kas bija iekaltas granītā un izvietotas dārzā, kā arī oriģināls risinājums komposta kaudzei, tā bija appīta ar klūdziņām.
     Pāvilostas pilsētā ar savu auru atkal apbūra Rūtas Bridānes dārzs E. Šneidera laukumā 7, ka arī vairākkārt godalgotais Martas Rolmanes dārzs Dzintaru ielā 20, kas atkal bija nevainojami sakopts. Vizmai Ģēģerei Dzintaru ielā 10 arī bija interesants pagraba risinājums: pagrabam kalpoja padomju armijas bunkura hermētiskās durvis. Komisija, garām braucot, priecājās par mājas Brīvības ielā 22 ziedu kastēm pie logiem, kas padarīja kā ēku, tā visu ielu daudz košāku.
    Labāko sētu īpašnieku apbalvošana Vērgales pagastā jau notika Vērgales pagasta svētku ietvaros 18. augustā, bet Pāvilostas un Sakas pagasta sakoptākās sētas tiks apbalvotas Latvijas Valsts proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā pasākumā 18. novembrī Pāvilostas pilsētas kultūras namā.
     Paldies žūrijai un visiem dalībniekiem, kas veltīja savu laiku un piedalījās konkursā.

Konkursa komisijas priekšsēdētāja Vizma Ģēģere

Foto no sakoptākajām sētām var aplūkot sadaļā Fotogalerijas
 

 

« Atpakaļ