Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Septembris

04.10.2011
ĶIRBJU BALLE
 
       Ķirbis — pasaules lielākā oga — ir neizsīkstošs veselības avots. Ķirbji ir ne tikai garšīgi, bet arī dziednieciski. Šajā par auglības simbolu uzskatītajā dārzenī ir maz kaloriju un daudz vitamīnu un tieši tāpēc jau otro gadu, 30. septembrī,  Pāvilostas bibliotēkā notiek rudens ogai ķirbim veltīts pasākums. Pasākums tapis ar ķirbju audzētājas Dainas Jēkabsones iniciatīvu, kura pamudināja rīkot šādus svētkus.
       Bija gan dejas, gan jaunas idejas gardu ēdienu pagatavošanai. Šoreiz ar savu pieredzi ķirbju ēdienu gatavošanā dalījās 7 saimnieces: Daina Jēkabsone, Melita Špickopfa, Anda Bērziņa, Biruta Jemberga, Zane Arāja, Elīna Horna, Mairita Vītola. Degustējot ķirbju ēdienus, pasākuma apmeklētāji neskopojās ar uzslavām un atzinīgi novērtēja saimnieču veikumu. Bija gardi!
       Nominācijā „Lielākais ķirbis” pateicību saņēma ķirbja īpašnieks Zigmunds Vilnis, savukārt par interesanto un daudzveidīgo ķirbju īpašnieci žūrija atzina Dainu Jēkabsoni, bet par simpātiskāko ķirbju īpašniecēm - Gabrielu Vagotiņu - Vaguli un Indru Popkovu.
Paldies Gabrielai un Gunai Vagotiņām- Vagulēm par muzikālo priekšnesumu, danču meistarei Daigai Cābelei un smagās ražas piegādātājam Dainim Vītolam.
      Paldies visiem, kuri piedalījās šī pasākuma tapšanā un izstādes veidošanā: Sandrai Teterei, Baibai Blaubārdei, Mirdzai Jansonei , Edītei Biģelei, Initai Zingnikai, Veltai Vītolai, Velgai Freimanei, Birutai Jembergai, Lidijai Ungurei.
 
Ķirbju izstādi var apskatīt līdz 22. oktobrim.

« Atpakaļ