Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Decembris

18.12.2011

 RUNCIS FRANCIS BIBLIOTĒKĀ    

        8.decembrī Pāvilostas bibliotēkā ciemojās dzejnieks Uldis Auseklis un komponists Uldis Fridrihsons.
    Dzejnieks izdevis daudzus dzejoļu krājumus gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī tulkojis krievu dzejnieku darbus. Viens no galvenajiem Ulda Ausekļa dzejoļu varoņiem ir runcis Francis. Daudzus Ulda Ausekļa dzejoļus dziesmām izmantojis komponists Uldis Fridrihsons.
      Uldis Auseklis par dzejas rakstīšanu saka: „Dzejoļus rakstīt ir ļoti atbildīgs darbs…. Esmu pateicīgs vietām un stundām, kas dāvājušas man dzejoļus. Ir vietas, kuras tev uztic savas gaismas spēles, savus putnus, savu vientulību, debesis, puķes, nojautas vai ūdeni māla krūzē un dāvā steidzīgus, bet labus un radošus mirkļus.”
    Šogad Bērnu žūrijā ir iekļauta viena no dzejnieka grāmatām ” Runcis Francis jeb Pasaule sēd uz velosipēda”, līdz ar to pasākumam piesaistījām Pāvilostas kultūras nama pašdarbniekus ar pulciņu vadītājām Aiju Gertsoni un Maritu Hornu.
      Bērni savlaicīgi bija gatavojušies un mācījušies dzejnieka dzejoļus un dziesmas. Ciemiņi ļoti atzinīgi novērtēja bērnu sniegumu. Pēc tam dzejnieks pats, demonstrējot fenomenālu atmiņu, skaitīja savus dzejoļus no galvas un komponists dziedāja dziesmas ar dzejnieka vārdiem, dziedāšanā iesaistot visu publiku. Bērniem ļoti patika!
     Paldies pulciņu vadītājām Aijai Gertsonei, Maritai Hornai, šoferim Dainim un visiem pašdarbniekiem.
     Pasākumu ļoti čakli apmeklēja PII” Dzintariņš” bērni ar audzinātājām un auklītes. Paldies par atsaucību un piedalīšanos pasākumā!
 
 
 
 
 
 
 
« Atpakaļ