Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

IZDOTA PĀVILOSTNIECES ELĪNAS HORNAS GRĀMATA “MANA SAKA”


IZDOTA PĀVILOSTNIECES ELĪNAS HORNAS GRĀMATA “MANA SAKA”

     Pēc ilgstoša un apjomīga darba, pagājušā gada nogalē izdevniecībā “Sava Grāmata”  tika izdota grāmata “MANA SAKA”. Tajā apkopoti visi pieejamie folkloras materiāli, kas sākot no pagājušā gadsimta 20.-tajiem gadiem tikuši pierakstīti Sakā, Pāvilostā, Ulmalē un Saļienā. Lielāko daļu no tā visa sastāda tautasdziesmas (vairāk kā 6500), teikas un nostāsti, ticējumi, ziņģes, mīklas utt. Mūsu bagātīgais folkloras materiāls ticis savākts galvenokārt pateicoties izcilajam skolotājam, sabiedriskajam darbiniekam Ernestam Šneideram, kurš laika posmā no 1922. - 1945.gadam bija Pāvilostas skolas pārzinis. Viņa dzīves gājumu aprakstījusi biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” vadītāja MARITA HORNA. Atsevišķa grāmatas sadaļa, kam tekstu sastādījusi bijusī Kurzemes tautastērpu centra vadītāja LIA MONA ĢIBIETE, ir veltīta Sakas tautas tērpam. Latviešu Folkloras krātuves darbiniece, folkloras pētniece BEATRISE REIDZĀNE izpētījusi un aprakstījusi mūsu puses valodas īpatnības un izveidojusi Sakas folkloras leksikas skaidrojošo vārdnīcu.

    Šobrīd ļoti vērtīgā un bagātīgā grāmata ir pieejama arī Pāvilostas pilsētas bibliotēkas lasītājiem, lai ikviens interesents var iepazīties ar mūsu bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu.

   Ņemot vērā epidemioloģiskos apstākļus un ierobežojumus, iestājoties siltākam laikam, tiek plānots pasākums grāmatas plašākai prezentācijai. Lūdzu sekojiet līdzi informācijai!

 

Grāmatas autore

Elīna Horna

 

 

 

« Atpakaļ