Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Gaismu prieks Pāvilostā


Gaismu prieks Pāvilostā

      Jau piekto gadu Pāvilostā notiek Ziemassvētku rotājumu konkurss “Ceļā uz gaismu”. Ar priekšlikumu par šāda konkursa rīkošanu pirms pieciem gadiem pie Pāvilostas novada domes vērsās biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”. Pašvaldība finansiāli atbalstīja konkursa norisi un tas vairākus gadus notika visā bijušajā novada teritorijā. 2020.gadā konkursu finansiāli atbalstīja SIA “Boatpark Pavilosta”.

      Šajā gadā konkurss norisinājās Pāvilostā un Sakas pagastā. 

“Ceļā uz gaismu 2021” žūrija piešķīra balvas šādās nominācijās:

  • “Labākais skatlogu noformējums”- Pāvilostas pilsētas bibliotēkai;
  • “Labākais publiskās ēkas svētku noformējums”- SIA “Muižkalniņi”;
  • “Labākais dzīvojamās ēkas svētku noformējums” – Šnoru ģimenei, Viļņu iela 5, un  Kalna ielas 18 īpašniekiem, Pāvilostā.
  • Šogad nominācijās “Labākais izglītības iestādes svētku noformējums” un “Labākais balkona/ dzīvokļa logu svētku noformējums” nolēma balvas nepiešķirt. Taču pēc nolikuma žūrija ir tiesīga piešķirt arī savas nominācijas.  
  • Nominācijā “Labākais viensētas noformējums” balvas saņem – Miezīšu ģimene “Urdzeniekos” un Rudzāju ģimene “Eglienos”, Sakas pagastā.

      Šogad žūrija pamanīja, ka vairāk iedzīvotāju centušies ar minimāliem līdzekļiem (“mazām odziņām”) ienest savu ēku rotājumos svētku sajūtu. Vērtētāji  lēma piešķirt vairākas Pateicības balvas par “Svētku sajūtas uzburšanu” šādiem objektiem Pāvilostā – Pāvilostas novadpētniecības muzejam, Priedoliņu ģimenei Dzintaru ielā 46, Vītolu ģimenei Celtnieku ielā 5 un Vītolu ielas 7 īpašniekiem.

Venclovu ģimenei, Dzintaru ielā 67 – “Par izgaismoto pagalmu”,

Tirneru ģimenei, Brīvības ielā 34 – “Par siltās gaismās izgaismoto pagalma šķūnīti”,

Arnim Girgensonam, Krasta ielā 21 – “Par dzīvespriecīgo svētku rotājumu”.

        Paldies visiem, kuri Ziemassvētku laikā bija centušies savu apkārtni padarīt gaišāku un dzīvespriecīgāku, tā dāvājot prieku arī citiem! Paldies pašvaldībai par finansiālo atbalstu, paldies žūrijas komisijai par ieguldīto laiku un darbu!

 

Biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” vadītāja

Marita Horna

Paldies Tamārai Kurzemniecei par apsveikuma plakātu pilsētas centrā!

« Atpakaļ