Sestdiena, 23.01.2021
Strauta, Grieta

INFORMĀCIJA PAR COVID-19!


INFORMĀCIJA PAR COVID-19!

    Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25.janvārim, ceturtdien, 07.01.2021., lēma Ministru kabinets.

     Komandantstunda būs jāievēro no 15.janvāra līdz 17.janvārim un no 22.janvāra līdz 24.janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laikposmā no plkst.22 līdz plkst.5.

     Uz divām nedēļām tiks pagarināti jau spēkā esoši ierobežojumi pakalpojumu un tirdzniecības jomās, kā arī izglītībā.

     Arī turpmākās divas nedēļas būs aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu.Minētais aizliegums neattieksies uz atpūtu dabas takās, ja tur tiek nodrošināta vienvirziena plūsma un divu metru distances ievērošana. Vēl divas nedēļas būs aizliegta dzinējmedības.

     Valdība lēma no 12.janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu. Vienlaikus klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, bet pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.

      Valdība arī atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavotos priekšlikumus atbalsta pasākumu turpināšanai uzņēmējiem, piemēram, tiks turpināta dīkstāves pabalstu izmaksa, algu subsīdijas un piešķirts finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem.

      Līdz ar to tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas drīkstēs strādāt no plkst. 6.00 līdz plkst. 21.00, lai darbinieki varētu nokļūt no mājām uz darbu un atpakaļ, nepārkāpjot noteikumus. Darba laika ierobežojums attiektos arī uz sabiedriskās ēdināšanas vietām, joprojām ēdienu un dzērienus izsniedzot tikai līdzņemšanai.

     Noteikts, ka maskas būs jāvalkā visur iekštelpās, neskaitot mājās. Tas nozīmē, ka maska būs jāvelk arī darba vietā. Maskas var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

 

Ministru kabinets līdz 2021. gada 25. janvārim noteicis stingrākus ierobežojumus

 

Izglītībā:

 • Līdz 22. janvārim 1.–4. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.
 • 5.–12. klašu skolēni no 11. janvāra mācīsies attālināti.
 • Klātienē drīkstēs notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem, lai sniegtu atbalstu slimnīcām.
 • Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
 • Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos utml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.
 • Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.

Sportā:

Tāpat kā līdz šim amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņems klientus iekštelpās – nestrādās trenažieru zāles un nevarēs doties uz klubu trenēties individuāli.

Kultūrā:

 • Nestrādās izstāžu vietas un citas kultūrvietas, kā arī nedrīkstēs organizēt gadatirgus.
 • Bibliotēkas drīkstēs izsniegt grāmatas uz mājām.
 • Apmeklētājiem būs slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpinās darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās būs jānodrošina cilvēku vienvirziena kustību, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties varēs arī dabas takas.            

Pakalpojumi:

 • Nestrādās visa skaistumkopšanas nozare (tajā skaitā arī frizieri).
 • Sporta inventāra nomas pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai ārpus telpām.
 • Nenotiks fotosesijas un netiks sniegti citi foto pakalpojumi, izņemot foto dokumentiem.
 • Nenotiks dzinējmedības.

Tirdzniecībā:

Vēl līdz 25. janvārim būs pagarināts esošais tirdzniecības režīms. Vienlaikus valdība lēma paplašināt tirdzniecībā pieejamo preču sarakstu, iekļaujot tajā arī preces, kas nepieciešamas ziemas apstākļos. Tas nozīmē, ka vēl līdz 25. janvārim klātienē darbosies tikai:

 • aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas);
 • optikas preču veikali;
 • degvielas uzpildes stacijas;
 • tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:
  • pārtikas preces;
  • higiēnas preces;
  • pirmās nepieciešamības saimniecības preces;
  • mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
  • tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
  • dzīvnieku barību un preces;
  • preses izdevumus;
  • sabiedriskā transporta biļetes;
  • mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
  • mājražotāju lauksaimniecības produkciju;
  • ziedus.

Ekonomikas ministrijā informēja, ka no 12. janvāra paplašinās klātienē nopērkamās saimniecības preces ar:
    • zeķbiksēm, zeķēm, elastīgām zeķēm; 
    • šallēm, lakatiem, kaklautiem, cepurēm;
    • cimdiem;
    • precēm virsmu uzkopšanai (virsmu tīrāmās lupatiņas u.tml.);
    • lāpstām un liekšķerēm (t.sk. sniega lāpstām);
    • elektroierīcēm telpu apsildīšanai.

      Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē publicēti detalizēti higiēnas preču un saimniecības preču saraksti, kuru tirdzniecība ir atļauta. 

Darba vietās:

Tāpat kā līdz šim ikvienam, kuram darba specifika atļauj strādāt attālināti no mājām, tas ir jādara. Darba devēja pienākums ir to nodrošināt. Šie nosacījumi attiecas gan uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, gan privātiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka klātienē strādās, piemēram, pārdevēji, šoferi, krāvēji, policisti, ugunsdzēsēji, apsardzes darbinieki, radio un televīzijas raidījumu diktori un operatori, mediķi un citi, bet ne, piemēram, biroja darbinieki.

     Vienlaikus rīkojumā precizēts, ka ārkārtējās situācijas laikā nepilngadīgiem bērniem ir tiesības satikt klātienē vecākus, kuri dzīvo citur.

     Valdība arī vienojās, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šajā laikā cilvēki ārpus mājas var būt tikai neatliekamas nepieciešamības dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai ārstniecības iestādi. Obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums, norādot savus personas datus un pārvietošanās iemeslu. Līdzi jābūt pasei vai ID kartei. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

 

Pulcēšanās

    No 3. decembra visā Latvijā ikvienam ikdienas gaitās jāievēro “2+2” princips – divi metri, divi cilvēki. Tātad jāievēro divu metru distance un tikšanās jāierobežo līdz diviem cilvēkiem. 

      Nedrīkst notikt privāti pasākumi, izņemot vienas mājsaimniecības ietvaros. Drīkst apciemot cilvēkus, kuri dzīvo vieni un kam ir nepieciešama aprūpe; jāievēro “2+2” princips.

     Bērēs un kristībās neatliekamos gadījumos drīkst pulcēties ārpus telpām ne vairāk kā 10 cilvēki (neskaitot ar to norisi tieši saistītos cilvēkus, piemēram, garīdznieku), ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, lietojot mutes un deguna aizsegus. Reliģiskās darbības vietās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20% no maksimāli pieļaujamā cilvēku skaita.

 

Sabiedriskais transports

     Lai pasargātu cilvēkus sabiedriskajā transportā, no 7. decembra tajā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad transporta līdzeklī jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos.

       Sabiedriskajā transportā jāvalkā sejas maskas. Maskas var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai. Iepriekš bija noteikts, ka sejas maskas drīkst nevalkāt bērni līdz 13 gadu vecumam. Bērniem no septiņu gadu vecuma maskas sabiedriskajā transportā būs jāsāk lietot no 7. decembra.

      Papildu drošībai no 7. decembra sāksies stingrāka Latvijā ieceļojušo cilvēku kontrole, lai pārliecinātos par “Covidpass.lv” aizpildīšanu, tā atvieglojot infekcijas izplatības kontroli.

 

Uzņēmējdarbība

      Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētas darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem.

 

UZMANĪBU!!!

 

        Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī saistībā ar “Covid-19” izplatības ierobežošanu no 2020. gada 3. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim Pāvilostas novada pašvaldība, Sakas KAC un Vērgales pagasta pārvalde apmeklētāju apkalpošanu organizē attālināti un pēc iepriekšēja pieraksta klātienē.

       Ar pašvaldību, Sakas KAC un Vērgales pagasta pārvaldi lūdzam sazināties attālināti e-pastā vai telefoniski. Pāvilostas novada pašvaldībai adresētos iesniegumus nosūtīt pa pastu, e-pastā vai ievietot pasta kastītē pie ieejas durvīm.

 

Klātienes apmeklējuma pieteikšanai, lūgums sazināties:

Pāvilostas novada pašvaldība tālr. 63498261, 66954834, e-pasts dome@pavilosta.lv

Pāvilostas novada VPVKAC tālr. 66954834, e-pasts pavilosta@pakalpojumucentri.lv

Sociālais dienests tālr. 63484560, e-pasts ildze.balode@pavilosta.lv

Dzimtsarakstu nodaļa tālr. 63498261, e-pasts dzimtsaraksts@pavilosta.lv

Būvvalde tālr. 28017731, e-pasts buvvalde@pavilosta.lv

Bāriņtiesa tālr. 63484565 vai 29470226, e-pasts barintiesa@pavilosta.lv

Sakas KAC tālr. 63453658, e-pasts anna.brukle@pavilosta.lv

Vērgales pagasta pārvalde tālr. 63490836, e-pasts anita.sprudzane@pavilosta.lv

 

Maksājumus iespēju robežās lūdzam veikt attālināti uz Pāvilostas novada pašvaldības norēķinu kontu.

Lai veiktu maksājumus pašvaldības kasē, apmeklētājiem lūgums lietot zvana pogu pie iestādes ieejas durvīm.

 

      Plašāku informāciju par iespējām sazināties ar jums vajadzīgajiem pašvaldības darbiniekiem un speciālistiem meklējiet Pāvilostas novada pašvaldības mājaslapā www.pavilosta.lv sadaļā “Kontakti”, vai zvanot uz Pāvilostas novada pašvaldības administrāciju pa tālr. 63498261.

 

Izturēsimies atbildīgi pret savu un savu līdzcilvēku veselību!

Sekojiet informācijai www.pavilosta.lv un citos pašvaldības saziņas kanālos

          Pāvilostas novada pašvaldība nenes atbildību par privāti organizētiem pasākumiem Pāvilostas novadā!

 

 

 

 

 

« Atpakaļ