Piektdiena, 07.08.2020
Madars, Alfrēds, Fredis

Ziemupē aplūkojama foto izstāde


Ziemupē aplūkojama foto izstāde

            2019 gada 5.novembrī  Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta fotogrāfu grupas “Liepājas pozitīvs” kopīgi veidotā fotoizstāde “Mans”. Fotogrupā kopā šobrīd darbojas 65 fotomīļi, taču izstādē var apskatīt 32 drosmīgāko un aktīvāko dalībnieku darbus, tai skaitā arī grupas veidotāja Jāņa Vecbrāļa darbus.

               Izstāde jau pabijusi Aizputē, Kazdangā un pēc Ziemupes ceļos uz Cīravu. Mans kā vadmotīvs izvēlēts, jo iekļauj ļoti plašu un tajā pašā laikā ļoti personīgu skatījumu uz apkārt esošo: mans sapnis, mans prieks, mans nams, mans mirklis, mans tēvs, mans kadrs, mans mīļums, mans bērns, mans darbs un vēl, un vēl.

               Fotoapvienība “Liepājas pozitīvs” pastāv jau piekto gadu, un šī ir otrā  kopīgā izstāde. Pirmā ar nosaukumu “Kaleidoskops” tika atklāta pagājušā gada pavasarī un gada laikā bija apskatāma vēl 4 vietās Latvijā. Tagad top darbi izstādei “Portreti”, kura decembrī tiks atklāta Latviešu biedrības namā Liepājā.

               Kaut arī fotogrupā darbojas cilvēki ar dažādu pieredzi fotografēšanā, sākot ar pieredzējušiem vairāku izstāžu dalībniekiem un konkursu laureātiem un beidzot ar foto jomas iesācējiem, tomēr visus vieno patiesa interese par fotogrāfiju, vēlme pilnveidoties un attīstīt savas prasmes. Ikdienā tam noder gan kluba iekšējie konkursi, gan kopīgi fotografēšanas izbraukumi un  semināri, savukārt izstāde ir kā noslēguma darbs gadā, kad labāko var parādīt arī pārējiem.

Simona Stalidzāne

Daina Vītola

 

 

« Atpakaļ