Svētdiena, 21.04.2019
Marģers, Anastasija

Informācija par bezmaksas ērču encefalīta potēm bērniem 2019. gadā


Informācija par bezmaksas ērču encefalīta potēm bērniem 2019. gadā

    Šogad 23 Latvijas novadi, tostarp visi astoņi Liepājas reģiona novadi, pasludināti par ērču encefalīta endēmisku teritoriju un šajās vietās dzīvojošie bērni var saņemt valsts apmaksātu poti pret ērču encefalītu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

    Valsts apmaksātas ērču encefalīta potes varēs saņemt Pāvilostas, Alsungas, Dundagas, Vaiņodes, Kuldīgas, Rucavas, Pārgaujas, Skrundas, Ventspils, Talsu, Kandavas, Rojas, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Durbes, Priekules, Engures, Nīcas, Jaunpils, Aizputes, Grobiņas un Neretas novados.

     Pret ērču encefalītu vakcinē bērnus no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā.

    Ja bērns ir reģistrēts endēmiskajā teritorijā, bet viņa ģimenes ārsta prakse neatrodas šajā teritorijā, vakcinācija jāveic pie cita ģimenes ārsta – pie tāda, kura prakse atrodas kādā no endēmiskajām teritorijām.

     Vakcinācija tiek nodrošināta teritorijās, kurās saskaņā ar SPKC epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (endēmiskās teritorijas).

    Teritorijas ar visaugstāko saslimstības līmeni, kurās 2019.gadā tiek nodrošināta bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu tika noteiktas, veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu piecu gadu periodā (2014.-2018.gadā).

    2019. gadā turpināsies arī bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu vakcinācija. Bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus ar valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu vakcinē visā Latvijas teritorijā, neatkarīgi no dzīvesvietas.

      Bērnu aprūpes iestādēs un internātskolās bērnu vakcināciju plāno un organizē attiecīgās iestādes administrācija. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts.

« Atpakaļ
Īsceļi
NOVADA KARTE