Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Pāvilostas novada mazie dejotāji gatavojas Dziesmu un deju svētkiem Rīgā

Pāvilostas novada mazie dejotāji gatavojas Dziesmu un deju svētkiem Rīgā

11.03.2020

       No 2020.gada 4. marta līdz 25. aprīlim, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lielkoncertam “Saule vija zelta rotu”, kas šogad Rīgā norisināsies no 6. līdz 12. jūlijam, notiks 40 repertuāra pārbaudes un dalībnieku atlases skates.

       Pirmā pārbaudes skate notika 4. martā Bauskas un Rundāles novados, bet nākamās pārbaudes skates notika Kurzemes pusē. Un 6. martā, pēc kārtas otrā skate, notika arī Liepājas Olimpiskajā centrā, kurā piedalījās 32 Liepājas pilsētas un Liepājas reģiona novadu bērnu un jauniešu deju kolektīvi.

           Pāvilostas novadu deju skatē Liepājā pārstāvēja Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4.klašu un 5.-9.klašu deju kolektīvi, vadītāji Daiga Cābele un Einārs Vārsbergs, kā arī Vērgales pamatskolas 1.-4. klašu un 5.-9. klašu deju kolektīvi, vadītāja Sigita Freimane.

         Skatē deju kolektīvi dejoja divas dejas no atbilstošās grupas deju lielkoncerta repertuāra - vienu izlozes un vienu izvēles deju. Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4. klašu deju kolektīvs un Vērgales pamatskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs žūrijai un skatītājiem atrādīja deju “Zaļā pļavā” (Baibas Šteinas horeogrāfija) un deju “Latviešu pāru deju svīta” (Indras Filipsones horeogrāfija). Savukārt Pāvilostas pilsētas kultūras nama 5.-9. klašu deju kolektīvs un Vērgales pamatskolas 5.-9. klašu deju kolektīvs dejoja tautas dejas “Sanākat lieli, mazi” (Daces Adviljones horeogrāfija) un “Sacensību danči” (Artas Melnalksnes horeogrāfija).

         Dejotāju sniegumu vērtēja dejas mākslas eksperti, Deju svētku virsvadītāji, horeogrāfi sekojošā sastāvā: vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs - Jānis Purviņš, horeogrāfs, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītājs, Laureātu koncerta mākslinieciskais vadītājs; un vērtēšanas komisijas locekļi:

  • Dagmāra Bārbale, horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja un horeogrāfe inscenētāja, deju skolas “Dzirnas” pedagoģe;
  • Iluta Mistre, horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Lielvārdes deju kolektīva “Pūpolītis” vadītāja”;
  • Zanda Mūrniece, horeogrāfe, Valsts izglītības satura centra vecākā referente, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Dziesmu un deju svētku padomes locekle;
  • Inga Pulmane, horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” mākslinieciskās vadītājas asistente un virsvadītāja, deju ansambļa “Teiksmiņa” vadītāja.

   

       Lai sagatavotu dejas un tās atrādītu skates žūrijai, kolektīvu vadītāji un dejotāji ieguldījuši lielu darbu, tāpēc ar lielu nepacietību tika gaidīti skates rezultāti. Pirms rezultātu paziņošanas un diplomu pasniegšanas, žūrija izteica prieku un gandarījumu par viesiem kolektīviem, par skaistajiem un sakoptajiem tērpiem, par smaidīgajiem bērniem, par kolektīvu vadītāju un arī bērnu vecāku lielo ieguldīto darbu, kas ļoti labi atspoguļojas mazajos dejotājos. Kā arī žūrija īpaši paslavēja dažus no deju kolektīviem, to vidū arī Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4. klašu deju kolektīvu un 5.-9. klašu deju kolektīvu.

        Starp pieciem deju kolektīviem savā grupā Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4. klašu deju kolektīvs ierindojās pirmajā vietā un ar 43,3 punktiem ieguva I pakāpes diplomu, bet Vērgales pamatskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs šajā grupā ierindojās otrajā vietā un ar 38 punktiem ieguva II pakāpes diplomu.

     Savukārt starp četriem kolektīviem savā grupā Pāvilostas pilsētas kultūras nama 5.-9. klašu deju kolektīvs ierindojās pirmajā vietā un ar 44,5 punktiem ieguva I pakāpes diplomu, līdz Augstākās pakāpes diplomam pietrūka vien 0,5 punkti, bet kolektīva dejotāji un vadītāji ir pateicīgi žūrijai augsto novērtējumu. Savukārt Vērgales pamatskolas 5.-9. klašu deju kolektīvs šajā grupā ar 34,5 punktiem ieguva III pakāpes diplomu un ierindojās ceturtajā vietā.

     To, vai mūsu novada mazie dejotāji šogad tiks uz Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, uzzināsim vien šā gada 12.maijā, kad svētku mājas lapā www.nacgavilet.lv un Valsts izglītības satura centra mājas lapā visc.gov.lv. tiks publicēt galējie rezultāti.

     Ar nepacietību gaidām rezultātus un turam īkšķus par mūsējiem, lai arī Pāvilostas novada mazie dejotāji kuplinātu svētku gājiena rindas Rīgā un būtu dziesmu un deju svētku lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” dalībnieku vidū Daugavas stadionā.

 

 

Marita Kurčanova,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova, E. Tetere, E. Vārsbergs

 

Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4. klašu deju kolektīvs

un vadītāji Daiga Cābele un Einārs Vārsbergs

Pāvilostas pilsētas kultūras nama 5.-9. klašu deju kolektīvs

foto: liepajniekiem.lv

foto: M. Kurčanova

« Atpakaļ