Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Aktualitātes

No 1.jūlija vairākas izmaiņas nodokļu jomā

05.07.2021

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma vairākas izmaiņas dažādos nodokļu tiesību aktos, daļa no kurām stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Tās skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus (gan uzņēmumu īpašniekus, gan darbiniekus), saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus, un akcīzes nodokļa maksātājus. Atgādinām par svarīgākajām izmaiņām un aicinām plašāk ar tām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā “Nodokļu izmaiņas 2021”.

Lasīt vairāk

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

18.05.2021

  Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem. Līdz ar siltāka laika iestāšanos, iedzīvotāju sūdzības pēdējās šī gada nedēļās ir būtiski pieaugušas, nereti izsakot lūgumu pēc koordinētas cīņas ar šīs sugas īpatņiem.

Lasīt vairāk

Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija vasaras nodarbinātībā

18.05.2021

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā

17. maijā sākās skolēnu elektroniskā reģistrācija

dalībai NVA īstenotajā skolēnu

vasaras nodarbinātības pasākumā.

Lasīt vairāk

Mazajiem uzņēmējiem vienkāršos nodokļa nomaksas risinājumu

18.05.2021

Lai padarītu vienkāršāku nodokļa nomaksu mazajiem uzņēmējiem, kā arī atvieglotu nodokļu aprēķināšanu, tiks ieviests vienkāršots nodokļa nomaksas risinājums jeb saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts. Sākotnēji plānotais SDI konta risinājuma ieviešanas termiņš bija 2022. gada 1. janvāris, taču Finanšu ministrija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Finanšu nozares asociāciju un kredītiestādēm strādā pie tā, lai SDI konta risinājums būtu pieejams jau no 2021. gada 1. jūlija.

Lasīt vairāk

SĀKAS TRAKTORTEHNIKAS VALSTS TEHNISKO APSKAŠU SEZONA

19.02.2021

Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra

atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i.,

dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai

veikt valsts tehnisko apskati.

Lasīt vairāk

Algu subsīdijas

13.04.2021

Algu subsīdijai daļēji nodarbinātiem darbiniekiem no šā gada 8. aprīļa var pieteikties plašāks darba devēju loks. Atbalstam var pieteikties arī uzņēmumi, kuru mēneša ieņēmumi, salīdzinot ar attiecīgu 2019. gada periodu, ir samazinājušies vismaz par 30%.

Lasīt vairāk

LLKC AKTUĀLITĀTES

26.01.2021

Aktuālā informācija par LLKC un Lauku atbalsta dienesta mācībām, semināriem un cita veida informāciju

APRĪLĪ

Lasīt vairāk

2021. gada 1. janvārī sāk darboties vienotais nodokļu konts

04.01.2021

  2021. gada 1. janvārī līdzšinējo vairāk nekā 40 nodokļu kontu vietā visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos iekšzemes nodokļus[1] var maksāt vienā kontā, turklāt to var izdarīt, aizpildot tikai vienu maksājuma uzdevumu. Tas ievērojami mazina iespēju kļūdas dēļ ieskaitīt nodokļu maksājumu tam neatbilstošā kontā.

Lasīt vairāk

Valsts ieņēmumu dienests vienkāršo deklarāciju iesniegšanas procesu uzņēmumiem

03.08.2020

Lai nodokļu maksātāji no savas grāmatvedības sistēmas varētu iesniegt nodokļu un informatīvo deklarāciju datus automātiski, kā arī saņemt sev saistošos datus, kas uzkrāti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir ieviests jauns risinājums – serviss saskarne Application Programming Interface jeb EDS API.

Lasīt vairāk

AKTUĀLI LAUKSAIMNIECĪBAS DZĪVNIEKU TURĒTĀJIEM!!

13.01.2020

Līdz 2020. gada 1. jūnijam obligāti jāsniedz Lauksaimniecības datu centram (LDC) informācija par lauksaimniecības dzīvnieku turēšanas un kūtsmēslu uzglabāšanas veidu novietnē pēc stāvokļa uz 2020. gada 1. janvāri.

Lasīt vairāk

Par savvaļas medījamo dzīvnieku postījumiem

25.07.2016

  Zemkopības ministrijā arvien biežāk tiek saņemta informācija par savvaļas medījamo dzīvnieku postījumiem lauksaimniecībā un mežsaimniecībā. Atgādinām, ka Medību likumā tika veiktas izmaiņas, lai samazinātu šo postījumu apmēru.

Lasīt vairāk