Sestdiena, 13.07.2024
Margarita, Margrieta

PĀVILOSTĀ AIZRIT TRADICIONĀLĀS PĀVILOSTAS NOVADA SPORTA DIENAS

PĀVILOSTĀ AIZRIT TRADICIONĀLĀS PĀVILOSTAS NOVADA SPORTA DIENAS

03.03.2019
 

       http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/content/logotipi/ansamblis.png

      

 

     Pāvilostas sporta zālē 23. februārī un 2. martā tika aizvadīts ikgadējais un tradicionālais sporta pasākums, kas šogad notika jau 13 reizi.

      Pāvilostas novada sporta dienu pirmsākums meklējams 2006. gada pavasarī, kad gada sākumā, piesaistot Valsts investīciju programmas un Aizsardzības ministrijas līdzfinansējumu, Pāvilostā tika nodota jaunā, plašā sporta zāle, kur sportot gribētājiem sanākt kopā, lai uzspēlētu zāles futbolu, volejbolu un piedalītos individuālajos sporta veidos. Pāvilostas sporta diena bija svētki gan pašiem sportistiem, gan visiem pāvilostniekiem.

        Vēlākos gados Pāvilostas sporta dienā jau esošajiem komandu sporta veidiem zāles futbolam un volejbolam pievienojās vēl viena bumbu spēle – basketbols. Bet 2010. gadā Pāvilostas sporta diena tika aizvadītas zem jaunā nosaukuma – Pāvilostas novada sporta dienas un notika trīs dienas pēc kārtas. Vien pēdējos gados Pāvilostas novada sporta dienas norit divas sestdienas pēc kārtas.

      Šogad pirmā Pāvilostas novada sporta diena notika 23. februārī Pāvilostas sporta zālē, kuru atklāja basketbolisti, piedaloties Pāvilostas novada ceļojošā kausa izcīņā basketbolā. Par ceļojošo kausu  un godalgotajām vietām cīnījās četras komandas. Izspēlējot sešas savstarpējās spēles katrai komandai ar katru, rezultāti sekojoši: komandas “Rkrasts” – “Pāvilosta”, ar rezultātu 11:51 uzvarēja komanda “Pāvilosta”; komandas “Vērgale” – “Snaiperi”, ar rezultātu 40: 2 uzvarēja komanda “Vērgale”; komandas “Pāvilosta” – “Snaiperi”, ar rezultātu 49:29 uzvarēja komanda “Pāvilosta”; komandas “Rkrasts” – “Vērgale”, ar rezultātu 22:80 uzvarēja komanda “Vērgale”; komandas “Vērgale” – “Pāvilosta”, ar rezultātu 32:37 uzvarēja komanda “Pāvilosta” un komandas “Snaiperi” – “Rkrasts”, ar rezultātu 42:23 uzvarēja komanda “Snaiperi”. Saskaitot iegūtos punktus, par ceļojošā kausa īpašniekiem basketbolā  uz gadu kļūst komanda “Pāvilosta”, kurā spēlēja Ivo Jaunzems, Arvis Pētermanis, Henrijs Tomilovs, Ivars Horns, Artis Zalonskis un Matīss Eihvalds. 2.vietā ierindojās komanda “Vērgale”, kurā spēlēja Kristaps Kabiņeckis, Dzintars Semenkovs, Dāvis Pirtnieks, Guntis Reters, Reinis Trofimovs, Kristaps Jegoruškins, Edgars Sils, Artūrs Jakubauskis un Aivis Sils. Godpilnajā 3.vietā palika komanda “Snaiperi”, kurā spēlēja Kristers Cābelis, Kārlis Vītols, Kristofers Pētermanis, Krišs Rudzājs, Jānis Štokmanis, Leo Kiričenko, Gints Šulcs un Edgars  Ķipsts. Savukārt 4. vietā ierindojās komanda “Rkasts”, kurā spēlēja skolas jauniešu un kuriem šis bija ļoti labs treniņš, lai celtu savu meistarību un pilnveidotu spēlētprasmi, lai atkal piedalītos nākamā gadā.

        Jau vēlākā pēcpusdienā Pāvilostas novada sporta dienu pirmā diena turpinājās ar Pāvilostas novada ceļojošā kausa izcīņu zāles futbolā, kurā piedalījās trīs komandas. Izspēlējot trīs savstarpējās spēles katrai komandai ar katru, rezultāti sekojoši: komandas “Pāvilosta” – “Neieradās”, ar rezultātu 21:1uzvarēja komanda “Pāvilosta”; komandas “Izlase” – “Neieradās”, ar rezultātu 22:0 uzvarēja komanda “Izlase” un komandas “Izlase” – “Pāvilosta”, spraigā spēlē, kur neviena no komandām negrasījās padoties, ar rezultātu 3:2 tomēr uzvarēja pieredzes bagātākā komanda “Izlase”. Saskaitot komandu iegūtos punktus, par ceļojošā kausa zāles futbolā īpašniekiem uz gadu kļuva komanda “Izlase”, kura zāles futbola ceļojošo kausu izcīnīja nu jau trešo gadu pēc kārtas. “Izlases” komandā spēlēja Ivars Horns, Artis Zalonskis, Ivo Jaunzems, MatīssEihvalds, Jānis Gruntmanis, Arvis Barsukovs, Arvis Pētermanis un Aldis Barsukovs. 2.vietā ierindojās “Pāvilostas” komanda, kurā spēlēja Gints Šulcs, Kristers Cābelis, Andris Cābelis, Kārlis Rudzājs, Toms Podziņš, Uvis Kārlis Mūrnieks un Ilmārs Šņore. Savukārt 3.vietā palika komanda “Neieradās”, kurā spēlēja Klāvs Pauls Vējkājs, Edijs Bielis, Armands Skudra, Jānis Ūdriņš, Mikus Vīgants, Maruss Lazukins un Henrijs Bozko.

         Līdz ar to ceļojošie kausi basketbolā un futbolā, kā arī godalgotās medaļas starp komandām un dalībniekiem bija sadalītas.

        Vairāk kā 50 individuālo sporta veidu cienītāji 2.martā pulcējās Pāvilostas sporta zālē, lai piedalītos Pāvilostas novada sporta dienās.  Lielākais dalībnieku skaits bija tenisā, novusā un šautriņu mešanā, bet dambretes un šaha spēlē  pulcējās tie sportisti, kas labi pieprot un pārzin šo sporta veidu. Diemžēl uz zolītes spēli pieteicās nepietiekams dalībnieku skaits un tā nenotika.

        Pāvilostas novada sporta diena individuālo sporta veidu rezultāti: šautriņu mešana meitenes: 1.vietā Airita Barsukova, 2.vietā Samanta Zveja, 3.vietā Monta Tumpele. Zēni: 1.vietā Markuss Lazukins, 2.vietā Kristiāns Roberts Gertsons, 3.vietā Jānis Ūdriņš. Sievietes: 1. vietā Kristiāna Šeiko, 2.vietā Liene Šķila, 3.vietā Aija Barsukova. Vīri:1.vietā Guntis Balodis, 2.vietā Edgars Ķipsts, 3.vietā Matīss Eihvalds. Novuss zēni: 1.vietā Edijs Bielis, 2.vietā Markuss Lazukins, 3.vietā Roberts Vaškus. Sievietes: 1.vietā Rudīte Bērziņa, 2.vietā Liene Šķila, 3.vietā Kristiāna Šeiko. Vīri: 1.vietā Ģirts Lanka, 2.vietā Armands Skudra, 3.vietā Uvis KārlisMūrnieks. Šahs bērniem: 1.vietā Gusts Brūklis, 2.vietā Klāvs Pauls Vējkājs, 3.vietā Edijs Bielis. Šahs pieaugušajiem: 1.vietā Rudīte Bērziņa, 2.vietā Kristers Cābelis, 3.vietā Zintis Vīgulis. Dambrete zēni: 1.vietā Mikuss Vīgants, 2.vietā JāniS Ūdriņš, 3.vietā Roberts Vaškus Sievas:1.vietā Rudīte Bērziņa, 2.vietā Kristiāna Šeiko, 3.vietā Liene Šķila. Vīri: 1.vietā Arvis Barsukovs, 2.vietā Zintis Vīgulis, 3.vietā Artūrs Bērziņš. Galda teniss meitenes: 1.vietā Airita Barsukova, 2.vietā Monta Tumpele, 3.vietā Samanta Zveja. Zēni: 1.vietā Kristiāns Roberts Gertsons, 2.vietā Klāvs Pauls Vējkājs, 3.vietā Jānis Ūdriņš Sievietes: 1.vietā Arita Mūrniece, 2.vietā Laila Priedola, 3.vietā Aija Barsukova. Vīri: 1.vietā Guntis Balodis, 2.vietā Uldis Kristapsons, 3.vietā Ivo Jaunzems.

          Šogad neierasti liels dalībnieku skaits pieteicās volejbola spēlēm. Kopā 7 komandas un turpat 60 volejbolistu. Un tikpat daudz zālē sēdēja arī komandu atbalstītāji. Tas tikai pierāda, ka volejbols un sports Pāvilostā ir lielā cieņā. Visas komandas vienlīdz stipras, tik kādai vairāk vai mazāk uzspīdēja veiksme. Šogad par kausu un medaļām cīnījās komandas: “Mārsils”, “Bruzix”, ”Ac un CO”, “Dome”, “Pāvilosta”, “Alejas” un “Vērgale”.

          Sadalot komandas divās apakšgrupās, rezultāti sekojoši:

1.grupas spēles:

1. “Alejas” –“Vērgale”, ar rezultātu 1:2 uzvarēja “Vērgale”;

2. “Pāvilosta” – “Mārsils”, ar rezultātu 0:2 uzvarēja “Mārsils”;

3. “Vērgale” – “Mārsils”, ar rezultātu 2:1 uzvarēja “Vērgale”;

4. “Alejas” – “Pāvilosta”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja “Alejas”;

5. “Pāvilosta” – “Vērgale”, ar rezultātu 0:2 uzvarēja “Vērgale”’;

6. “Pāvilosta” – “Alejas”, ar rezultātu 0:2 uzvarēja “Alejas”;

2.grupas spēles:

1. “Bruzix”- “AC un CO”, ar rezultātu 0:2 uzvarēja “AC un CO”;

2. “Dome – Bruzix”, ar rezultātu 1:2 uzvarēja “Bruzix”;

3. “AC un CO” – “Dome”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja “AC un CO”.

          Spēlē par 5. un 6. vietu tikās komandas: “Mārsils” – “Dome”, ar rezultātu 2:1 uzvarēja komanda “Mārsils”, iegūstot 5. vietu un komandu “Domes” ierindojot 6. vietā. Spēlēs par iekļūšanu finālā sacentās komandas “Vērgale” – “Bruzix”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja un uz finālu izgāja komanda “Vērgale”. Komanda “AC un CO” – “Alejas” ar rezultātu 0:2 uzvarēja komanda “Alejas”. Spēle par 3.vietusacentās komandas “Bruzix” un “AC un CO”. Ar rezultātu1:2 uzvarēja “AC un CO”, iegūstot 3. vietu, bet komandu “Bruzix” ierindojot 4. vietā. Finālā tikās komandas “Alejas” un “Vērgale”. Ļoti līdzvērtīgās un spraigās spēlēs, ar rezultātu 2:0 uzvarēja komanda “Alejas”, iegūstot godpilno 1. vietu un ceļojošo kausu volejbolā uz gadu. Savukārt komanda “Vērgale” ierindojās 2. vietā.

            Komandā “Alejas” spēlēja Solveiga Ansone, Zane Ansone, Indra Rebuka, Artis Zalonskis, Ivo Jaunzems, Matīss Eihvalds un Ansis Horna.

          Komandā “Vēgales” spēlēja: Reinis Trofimovs, Elīna Miltiņa, Valters Pirktiņš, Arta Ēberliņa, Dzintars Semenkovs, Harijs Aniņš un Paula Salmiņa.

           Komandā “AC un CO” spēlēja: Andris Cābelis, Kristers Cābelis, Edgars Stonis, Krišs Rudzājs, Terēze Cābele un Elvita Freidenfelde

         Pāvilostas novada Sporta dienu 2019 spēļu izskaņā sporta organizators Aldis Barsukovs pateicās komandu spēlētājiem, individuālo sporta veidu cienītājiem un visiem līdzjutējiem par dalību spēlēs un atbalstu, kā arī aicināja uz tikšanos nākamā gada sporta dienās.

         Tā kā Pāvilostas novada pašvaldība 2017. gadā uzsāka un arī šogad novadā realizē projektu „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Pāvilostas novadā”, arī šī gada sporta dienas tika aizvadītas šī projekta ietvaros.

 

Rakstu veidoja: sporta organizators Aldis Barsukovs un

 sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova

 

Foto: M. Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties sadaļā Fotogalerijas

Pāvilostas novada sporta diena 2019

1. DIENA

Pāvilostas novada sporta diena 2019

2. DIENA

 

 

Par ceļojošā kausa īpašniekiem basketbolā  uz gadu kļūst komanda “Pāvilosta”

 Par ceļojošā kausa zāles futbolā īpašniekiem uz gadu kļuva komanda “Izlase”

Individuālo sporta veidu cienītāji agrā sestdienas rītā ir ieradušies Pāvilostas sporta zālē,

lai piedalītos Pāvilostas novada sporta dienā 2019

Komanda “Alejas” ieguva godpilno 1. vietu un tiesības uz gadu paturēt ceļojošo kausu volejbolā

 

« Atpakaļ