Otrdiena, 30.05.2023
Lolita, Vitolds

Skanīgi un radoši aizvadīti Vērgales svētki!

Skanīgi un radoši aizvadīti Vērgales svētki!

03.08.2021

        Rast svētkus sev un dāvāt tos citiem, tāds moto bija Vērgales pagasta svētkiem, kas notika šogad 23. un 24. jūlijā.

       23. jūlija vēlā vakara stundā varēja vērot “Greentrials Bike Tour Night” nakts šovu Vērgales muižas laukumā. Tā bija iespaidīga velo triku un lāzergaismu performance ar skatītāju iesaistīšanu šova elementu izpildīšanā.

      Savukārt svētku kulminācijas diena bija 24. jūlijs. Sestdienas rītā par sporta aktivitātēm parūpējās Aivis un Dans Sili. Sportiskajās sacensībās dalībniekiem bija iespēja nopelnīja dažāda kaluma medaļas.

       Dienas vidū Vērgales centru atkal piepildīja cilvēki, un pēc gada pārtraukuma bija neviltots prieks atkal satikt paziņas, kaimiņus un citus svētku viesus.

         Svētku reizē bija iespēja piedalīties un darboties projektā “Ciemos pie māla cepļa” pie Vērgales muzeja, kur keramiķes Kristīnes Cukuras radošajās darbnīcās ikviens gribētājs varēja izmēģināt, cik tad viegli ir strādāt ar māla virpu, kā arī izgatavot kādu māla trauku sev par peimiņu. Interesentu bija daudz – gan pieaugušo, gan bērnu. Bet Vērgales muzeja izstāžu zālē bija skatāma meitas Annas Dunkeres fotogrāfiju un tēva Normunda Dunkera gleznu izstāde.

         Bērnu priekam visas dienas garumā centrā darbojās piepūšamās atrakcijas, bet pēcpusdienā iemācīties dažādus burvju trikus un uz mirkli kļūt īsteniem cirka māksliniekiem piedāvāja Liepājas cirks “Beztemata”.  Par pilniem vēderiem rūpējās un gastronomisko baudu gādāja “Chill House” mobilā ēdināšana.

       Bet pēcpusdienā pie Vērgales pamatskolas, spītējot lielajam karstumam, sirdsmīļu noskaņu radīja Mārtiņš Kanters (Ruskis) un Nevainīgais trio ar koncertprogrammu “Valodiņa”.

      Visas dienas garumā  Vērgales kultūras namā varēja aplūkot divas Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas radošo darbu izstādes.

        Paldies visiem, kas atnāca un atbalstīja kopā sanākšanas svētkus!

 

Vita Braže

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

 

 

« Atpakaļ