Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

AKTUALITĀTES PĀVILOSTAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ

AKTUALITĀTES PĀVILOSTAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ

05.05.2021

 

UZVARA STARPTAUTISKĀ ĢITĀRISTU KONKURSĀ

 

            Jau 9. reizi marta beigās norisinājās starptautiskais konkurss “Kur tad tu nu biji 2021”, kas kopš pirmsākumiem veidots, lai popularizētu latviešu tautas dziesmu un latviešu komponistu mūzikas aranžējumus klasiskajai ģitārai. Konkurss veltīts ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai, tā idejas autors ir ģitārists, ģitārspēles pedagogs Andris Grīnbergs. Ik gadu konkurss tiek rīkots kā ģitāristu nedēļa, kuras ietvaros tiekas topošie jaunie ģitāristi, viņu pedagogi un profesionāļi – ģitārspēles meistari.

       Ir milzīgs prieks, ka konkursu dzīve nav apstājusies šajā laikā. Arī šogad no 31. marta varējām sekot konkursantu sniegumam, izvirzīt savus favorītus platformā Youtube.

      Piedalīties konkursā varēja plašs interesentu loks – kā mūzikas skolu audzēkņi, tā arī privātskolēni, interešu izglītības audzēkņi, mūzikas vidusskolu audzēkņi un arī pedagogi. Dalībnieki tika dalīti un vērtēti grupās gan pēc klasēm, vecuma, gan līmeņa. Konkursam notiekot attālināti, tajā piedalījās ne tikai starptautiska žūrija, bet arī dalībnieki no dažādām valstīm.

       Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 2. ģitāras spēles klases audzēkne Emīlija Siliņa, iegūstot 1. vietu savā klašu grupā.

      Konkursu vērtēja Igors Šošins (žūrijas priekšsēdētājs, BY), Aivars Hermanis (LV), Reinis Krūziņš (LV), Vladimirs Kudrins (LV) un Andris Grīnbergs (LV).

       Apsveicam Emīliju SILIŅU ar lieliskiem panākumiem un sakām paldies viņas skolotājam Helmutam AUDARAM!

 

DALĪBA STARPTAUTISKĀ FESTIVĀLĀ LIETUVĀ

 

            Esam lepni, ka šajā mācību gadā piedalījāmies XIII Starptautiskās  programmas festivālā “Mūzika- skaņas attēlojošā pasaule: Dzīvnieki mākslā”, Grigisku Mākslu skolā Lietuvā. Festivālā pieteikumu skaits bija iespaidīgs vairāk kā 300 dalībnieku!

               Mūzika neapšaubāmi ieņem īpašu vietu bērnu dzīvē pat šādos ārkārtas dzīves apstākļos. Festivāla koncerti tika sadalīti 8 daļās un izskan katru pirmdienu plkst. 18.00 Youtube kanālā.

               Pirmais koncerts notika 26. aprīlī, kurā arī mūsu audzēkņu sniegumi tika atskaņoti. Fināla koncerts - 14. jūnijā.

          Priecājamies par mūsu skolas 1. klavierspēles audzēkni Jēkabu TETERI  un 2. vijoļspēles klases audzēkņiem Gustavu VAGOTIŅU-VAGULI, Otto Benediktu SPJUTU un viņu pedagogiem Līgu SPJUTI, Daci BĒRZNIECI un koncertmeistari Ingunu VENENU!

          Paldies skolotājiem par lieliskiem panākumiem šajā attālināto mācību procesa laikā, par Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas vārda prezentēšanu un pārstāvēšanu Starptautiskajā festivālā!

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore Inga Šnore

 

 

« Atpakaļ