Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Ziemeļkurzemes tautastērpi deju kolektīvam “Vērgalīte”

Ziemeļkurzemes tautastērpi deju kolektīvam “Vērgalīte”

15.04.2021

     

      Biedrība “Vērgalīte” uzsākusi projekta “Tautastērpu iegāde Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam “Vērgalīte””  īstenošanu.

     Projektā plānots izgatavot 12 Ziemeļkurzemes vīru garos svārkus jeb mēteļus, mēteļu ādas jostas, vīru bikses, lina kreklus un astoņus lībiešu sievu brunčus, ņieburus, linu kreklus un cepures.

      Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” jau iepriekš īstenojis vairākus projektus, kā rezultātā, dejotāji tikuši pie dažādu novadu tautastērpiem. Šobrīd kolektīvam ir viens Ziemeļkurzemes Lībiešu tautastērps, kurš XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos ieguva III vietu tautastērpu skatē deju kolektīvu tautastērpu kategorijā.

      Realizējot projektu, “Vērgalītes” dejotāji tiks nodrošināti ar jauniem tautastērpiem, kas radīs dejotājos gandarījumu, uzlabos deju kolektīva priekšnesumu kvalitāti, cels to māksliniecisko sniegumu. “Šobrīd dejotāji ļoti grib atkal tikties visi kopā un tērpu mēru noņemšana bija kā svētki, kas atkal deva uzrāvumu, ka jāsāk darīt un mēģināt,” atklāj dejotāja un projekta rakstītāja Ineta Brensone. Tērpu mēru noņemšana vidējās paaudzes dejotājiem sakrita ar laiku, kad amatierkolektīviem atkal atļauts tikties mēģinājumos pa desmit. Kolektīva dejotājas priecājas, ka jaunie brunči būs dažādās nokrāsās, savukārt vīri priecājas par garajiem mēteļiem, kuros lepni iztaisnot muguru.

       Projekta finansējums tika rasts biedrības “Liepājas rajona partnerība” projektu konkursā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2014.-2020.gadam” īstenošanas 8. kārtā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu rīcībā “Atbalsts sabiedriskā labuma iniciatīvām”. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda EUR 7894.04, kur ELFLA finansējums ir  EUR 6709.93 jeb 85% apmērā no kopējām attiecināmām izmaksām, bet Pāvilostas novada domes līdzfinansējums – EUR 1 184.11 jeb 15% apmērā no kopējām attiecināmām izmaksām.

 

 

 

« Atpakaļ