Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

ATZĪMĒ DZEJAS DIENAS

ATZĪMĒ DZEJAS DIENAS

07.09.2020

      Atzīmējot ikgadējās Dzejas dienas, Pāvilostas bibliotēka  piedāvāja doties laukā no bibliotēkas telpām un dzeju klausīties kādā citā vietā pilsētā, šoreiz atpūtas laukumā pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja.

     4. septembra pievakarē, stundu pirms saulrieta, Pāvilostas bibliotēka dzeju un mūziku aicināja baudīt kopā ar komponistu, dziedātāju, dzejnieku Lauri Valteru.

     Līdz šim, savus dzejoļus Lauris Valters ir publicējis sociālajos tīklos un saņēmis daudzu cilvēku pozitīvās atsauksmes ar vēlēšanos tos kopā ieraudzīt vienotā dzejoļu krājumā. Rezultātā, ir tapusi dzejoļu izlase, kas apkopota dzejoļu krājumā “Visumā Veidoti Vārdi”.  “Mēs esam Visumā un Visums ir mūsos. Prieks būt, pieredzēt, sajust un dalīties vārdos, kuri ietver mīlestību, cilvēkus, dabu un dzimtenes sajūtu! Vārdus, kuri atceļo pie manis no Visuma frekvencēm pierakstu jau sen. Visupirms tie bija dziesmu teksti latviešu un arī angļu valodā, bet pēdējos aptuveni 5-6 gadus tie veidojās arī pārdomu un dzejas formā”, atklāj dzejoļu krājuma autors.

       Pasākuma apmeklētāji, ērti iekārtojušies soliņos pie muzeja, nesteidzīgi baudīja rāmo vakaru, Laura dzejas lasījumus un klausījās viņa dziedājumā. Dažbrīd pat labi zināmām dziesmām līdzi dziedāja arī klausītāji.

        Lauris Valters un to tekstus sāka rakstīt jau 14 gadu vecumā. 2000. gadā kopā ar saviem vidusskolas biedriem nodibināja grupu „ēnas”, ar kuru saistās mūziķa daiļrades 12 gadi. Šobrīd Lauris Valters uzstājas kā solo mākslinieks, pēdējo gadu laikā ir sniegti daudzi skanīgi koncerti dažādās Latvijas pilsētās. 2019. gada rudenī iznāca Laura Valtera pirmais solo albums ar kopumā 18 kompozīcijām „Mirklī ieklausies”! Sarakstīts arī krietni daudz dzejoļu, pērn rudenī iznācis pirmais dzejoļu krājums „Visumā Veidoti Vārdi”, kuru par piemiņu Lauris uzdāvināja arī Pāvilostas bibliotēkai.

 

Marita Kurčanova,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

« Atpakaļ