Piektdiena, 09.06.2023
Ligita, Gita

Vērgales "Kastanīša" svinīgā diena

Vērgales "Kastanīša" svinīgā diena

03.09.2020

     Pēc aktīvas un darbīgas vasaras 1. septembrī jauniem bērniem durvis vēra arī Vērgales pirmsskolas izglītības iestāde “Kastanītis”. Svinīgajā brīdī – iestādes laukumiņā bērni kopā ar vecākiem pulcējās, lai iepazītos ar grupu skolotājām, auklītēm, kas čakli strādājušas, lai sagaidītu “kastanīšus”’ rūpīgi iztīrītās un  iekārtotās grupiņās.

     Uz jauno mācību gadu vislielākās pārmaiņas ieviestas 6 un 4 gadīgo bērnu grupā “Pūcītes”. Lai varētu uzņemt visus bērnus, iegādātas jaunas,  sabīdāmas gultas, līdz ar to, grupas guļamistaba  kļuvusi  plaša,  bērniem droša un  daudzfunkcionāla. Arī  grupas telpa iekārtota ar jauniem bērnu galdiem un plauktiem, veidojot aktivitāšu centrus. Grupā “Pūcītes” šogad skolai gatavosies 15 sešgadnieki un līdzdarbosies 6 četrgadnieki. Bērnus skolai sagatavos pirmsskolas skolotājas Lilita Gulbe un Laura Priede, skolotājas palīdze Sintija Cāle.

    Bērniem bagātākā grupa “Saulītes” jaunajā mācību gadā audzinās un mācīs 14 piecgadniekus un 8 četrgadniekus. Kopā 22 "saulītes” audzinās un mācīs  pirmsskolas skolotājas Sanita Poriņa, Santa Krauze, Nora Meļķe un skolotājas palīdze Skaidrīte Štokmane.

    Trīsgadīgo bērnu grupā “Zaķēni” uzņemti 18 bērni. Par “zaķēnu” skološanu un audzināšanu rūpēsies pirmsskolas skolotājas Daiga Lapiņa, Nora Meļķe un skolotājas palīdze Aīda Elviņa.

     Grupiņā “Lācēni”, kur pirmo bērnudārza pieredzi gūst bērni vecumā no 1,5- 3 gadu vecumam uzņemti 18 “lācēni”. Bērniem pirmās patstāvīgās pieredzes prasmes palīdzēs apgūt pirmsskolas skolotājas Sanita Dunkere, kas ir arī iestādes logopēds un Dagnija Kaņote, bet visus mazos “lācēnus” pieskatīs, ģērbs, ēdinās, guldinās,  rītos sagaidīs un vakaros pavadīs vismīļākās auklītes Sanita Pīlēna, Ilze Jackēviča- Voitkeviča, Sandra Almane un Aiga Trofimova.

      Visus “kastanīšus” muzikālā jomā izglītos mūzikas skolotāja Simona Rača.

     Lielo “kastanīšu” saimi baros pavāres Inese Pomerance un Marina Raubēna, bet par tīrību un kārtību saimniecībā atbildēs – Benita Grava un Dmitrijs Kiss.

     Lai arī mūsu iestādes citkārt aktīvo un uz sadarbību vērsto ikdienas dzīvi šogad stipri ietekmē stigrie valstī noteiktie ierobežojumi, esam pateicīgi par iespēju būt kopā – mācīties klātienē, dzirdēt bērnu smieklus, just rosību. Lai mums visiem pietiek izturības, atbildības un savstarpējas sapratnes, ievērot noteiktos ierobežojumus, lai saglabātu visdārgāko, kas mums ir – veselību! Jaunām iecerēm bagātu jauno 2020./2021. mācību gadu visām Pāvilostas novada izglītības iestādēm vēlot

 

Vērgales PII “Kastanītis” vadītāja

Liena Ernstsone

 

 

foto: V. Braže

 

« Atpakaļ