Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Dzejas dienas Vērgales pamatskolā

Dzejas dienas Vērgales pamatskolā

28.10.2020

     Katru gadu Vērgales pamatskolā tiek atzīmētas Dzejas dienas. Pēdējos divos gados tās notikušas rakstnieces, dzejnieces, izdevniecības „liels un mazs” redaktores Ineses Zanderes grāmatu rosinātas.

     Pagājušajā gadā sākumskolas audzēkņi  grāmatu „Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti” kopā ar skolotājām un skolas medmāsiņu Baibu Blaubārdi lasīja Vērgales veselības centrā, vienlaikus iepazīstot arī dažādus medicīniska rakstura instrumentus. Šogad pie mums viesojās pati Inese Zandere. Bija prieks redzēt un dzirdēt, kā, ieraudzījuši šo grāmatu tulkotu dažādās valodās, jaunāko klašu bērni atplauka smaidā un sauca: „Šo grāmatu mēs zinām!” Šoreiz sarunā akcentēti tika drošības jautājumi, jo tieši par tiem ir viena no  jaunākajām bērnu dzejoļu grāmatām „Bērns, kas neiekrita”. Pasākuma laikā autore lasīja jaunākos dzejoļus, stāstīja par „liels un mazs” jauno izdevumu „Garā pupa”, par iespēju tajā publicēt savus darbiņus arī bērniem. (Tiesa, konkurence ir ļoti liela!)  Dzejas rīta dalībnieki uzzināja arī dažu vārdu un jēdzienu izcelsmi. Piemēram, kas ir božabožuks un kā radies policijas auto nosaukums Melnā Berta. Skaidrojumi aizrāva arī skolotājus. Vēl dzejoļi, dažas interesantas ziņas par autores grāmatām, drošības tests, un stunda jau tuvojās noslēgumam, un uz tikšanos ar dzejnieci gaidīja vecāko klašu skolēni. Ar viņiem saruna jau bija  nopietnāka. Arī par redaktora profesiju.

    Tie bērni, kuri pēc tam iegriezās skolas bibliotēkā, tika gan pie autogrāfiem dienasgrāmatās, gan uz tenisa raketēm, bet mazākos bērnus noteikti iepriecināja ziņa, ka nupat šajā rudenī ir turpinājums tik ļoti mīlīgajām  animācijas filmām pēc I. Zanderes grāmatiņām par Lupatiņiem.

     Pasākums notika projekta „Skolas soma ietvaros”. Dāvinājumā saņēmām jaunāko izdevumu „Garā pupa”. Paldies!

      Lasām grāmatas! Tajās ir aizraujoša pasaule!

 

Skolotāja Iveta Vanaga

 

Foto: I.Vanaga

 

« Atpakaļ