Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Pieredzes brauciens pie kolēģiem

Pieredzes brauciens pie kolēģiem

28.10.2020

      Pāvilostas novadpētniecības muzeja darbinieki 9. un 10. oktobrī devās pieredzes apmaiņas un profesionālo pilnveidošanas braucienā.

      9. oktobra  pusdienās laikā esam Lapmežciema pagasta muzejā, kur mūs sirsnīgi sagaidīja kolēģi. Muzeja vadītāja Anita Alberta izrādīja muzeja ekspozīciju, tās centrā ir zvejnieks savā saimnieciskajā darbībā un savā vidē. Šī tēma mūs vieno, ir sirdij tuva un saprotama. Muzeja  izstāžu zālē, kurā notiek pasākumi, dominē Imanta Ziedoņa daiļrade. Īpaši aktīvas sarunas notika starp abu muzeju krājuma glabātājām, jo Lapmežciema muzeja kolektīvam priekšā liels pārbaudījums - muzeja akreditācija.  Lai viņam  veicās!

      Tālāk ceļš veda uz Jūrmalas pilsētas muzejiem Aspazijas māja - šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, senajām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šī gada  Dzejas dienu laikā muzejā atklāta jauna interaktīva izstāde bērniem

     “Saulainais stūrītis” un Dubultu pludmalē Aspazijas ielas galā tēlnieces Olgas Šilovas veidota Aspazijas skulptūra, kur ar īpašu noskaņu piešķir saulrieta krāsas.

     Atskan telefona zvans, mūs jau gaida Jūrmalas Brīvdabas muzeja kolēģi. Muzejs atrodas priežu silā, pie Lielupes ietekas Rīgas jūras līcī. Lietainā pievakarē apskatām muzejā izveidoto zvejnieka sētu, kas vēsta par zvejnieku amatu un dzīvi Jūrmalā 19. un 20. gadsimtā. Turpat arī koka zvejas motorkuģis "Marts" un zvejas kuģis "Undīne". Pie karstā dzēriena tases mēs ar kolēģiem dalījāmies ar  muzejos paveikto  un tālākiem darba plāniem, nepamanot, ka laukā iestājusies tumsa.

      10. oktobra rītā agrumā devāmies nelielā pastaigā pa Jūrmalu un tālāk ceļš mūs ved uz Carnikavas novadpētniecības centru. Nelielā ekspozīcijā ietverta Carnikavas novada vēsture un zvejas tradīcijas. Carnikava esot Nēģu karaliste, un nēģis ir gan simbols, gan barotājs, gan vēstures veidotājs.

     Pieredzes apmaiņas brauciena noslēgumā Saulkrastu velosipēdu muzejs. Tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kas ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā, apskatāma pašu radītā muzejā. Pirms ceļš ved uz mājām aizejam līdz jūrai, pareizi sakot līdz līcim!

      Kā nozīmīgāko ieguvumu brauciena dalībnieki atzina tieši kolēģu veiksmīgo piemēru apzināšanu un savstarpējo pieredzes salīdzināšanu, izdalot līdzīgo un mācoties no atšķirīgā tajā.

 

 muzeja vadītāja  Irina Kurčanova

 

21. oktobrī pie mums Pāvilostas novadpētniecības muzejā viesojas Kandavas novada muzeja kolēģi.

 

« Atpakaļ