Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Aizvadīts radošo meistarklašu cikla pirmais posms – pastalu meistarklase

Aizvadīts radošo meistarklašu cikla pirmais posms – pastalu meistarklase

20.10.2020

     Saulaini rudenīgajā sestdienā, 17. oktobrī, tika aizvadīta pirmā no trim meistarklasēm cikla “Tautisko meklējot” ietvaros.

    Pateicoties Pāvilostas novada pašvaldības līdzfinansējumam, divdesmit Pāvilostas novada iedzīvotāji un arī viesi ieguva jaunas prasmes, paši darinot pastalas.

       Meistarklase tika organizēta divās daļās, katrā daļā desmit dalībnieki meistares Irinas Kokmanes pavadībā pašrocīgi izveidoja savu unikālu pastalu pāri. Pastalas nebija tradicionāli brūnajā krāsā, bet katrs varēja izvēlēties sev tīkamu toni no plašā ādas ruļļu klāsta. Soli pa solim tuvojoties darba noslēgumam, visi dalībnieki secināja, ka šāds darbs nav viegls, tas ir garš un nogurdinošs, bet gandarījums par paveikto bija visiem – gan dalībniekiem, gan meistarei Irinai. Tika izgatavotas zilas, sarkanas, baltas, melnas un citu krāsu kombināciju pastalas.

      Ar sāpošiem pirkstiem, bet smaidu sejā visi devās mājās ar pastalu pāri. Lai gan distancēšanās dēļ nevarēja tapt tradicionālā kopbilde ar visām pastalām saimnieku kājās, tas neliedza no attāluma priecāties citam par cita paveikto.

       Paldies Pāvilostas novada pašvaldībai un meistarei Irinai Kokmanei par lielisku iespēju sajust savu latvisko “es”!

 

Projekta koordinatore Elīna Tetere

 

Foto: E. Tetere, A. Teteris, M. Kurčanova, I. Vīgante, S. Ansone

 

« Atpakaļ