Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Latvijas dzimšanas diena

Latvijas dzimšanas diena

03.12.2020

      Šogad Vērgales PII “Kastanītis” bērni Latvijas dzimšanas dienai gatavojās nedaudz savādāk kā ierasts. Katra grupiņa svētkiem gatavojās individuāli.

     “Lācēni” grupas bērni mācījās dzejolīti par mūsu tēvu zemi - Latviju. Gatavoja svētku kūku Latvijas dzimšanas dienai no cepumiem, kas tika rotāta ar dzērvenēm. Rotaļnodarbībās bērni mācījās atpazīt un nosaukt valsti, kur dzīvojam un krāsot Latvijas karti. “Lācēni” grupiņā tika izveidots Latvijas patriotu stūrītis.

     “Zaķēni” grupas bērni kopā ar skolotājām gatavoja svētku cienastu - cepa cepumus. Rotāja grupu atbilstoši mēneša tematam. Iepazinās ar Latvijas simboliku - karti, karogu, ģerboni. Veidoja Latvijas kartes puzli no kultūrvēsturiskajiem novadiem. “Zaķēni” grupas bērni temata ietvaros apguva tautas dziesmu par savu skaisto tēvu zemi.

     “Saulītes” grupa rotaļnodarbību laikā devās "ceļojumā" pa Vērgales pagastu. “Ceļojumā” devās ar kuģi.  Apciemoja Ziemupi, Saraiķus, Ploci, Baltijas jūru. Iepazinās ar Latvijas dārgumiem - dzintaru. Ceļā satika balto cielavu, mārīti, apskatīja kokus - ozolu, liepu. Par godu Latvijas dzimšanas dienas svinībām “Saulītes” grupas bērni kopā ar skolotājām gatavoja svētku kūku.

      “Pūcītes” grupas bērni gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai rotaļnodarbībās radoši izgatavoja Latvijas karti dažādās tehnikās. Bērni tika iepazīstināti ar Latvijas novadiem, simboliem, himnu u.c. Grupas telpas tika izrotātās ar bērna darbiem atbilstoši tematam. Bērni paši rotaļnodarbībā gatavoja svētku kūku, kura tikai baudīta svētku dienā. Lai apsveiktu savu ģimeni Latvijas valsts svētkos, bērni izgatavoja apsveikuma kartiņas. Dzejoļa deklamēšana un filmēšana bija “Pūcītes” grupas dāvana Latvijai.

         Svētku dienā bērni mūzikas nodarbībā skatījās prezentāciju par Latviju un dziedāja Latvijas Himnu.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

 

 

 

« Atpakaļ