Svētdiena, 02.04.2023
Imgarde, Irmgarde

Pāvilostas vidusskolas SMU Citā Bazārā

Pāvilostas vidusskolas SMU Citā Bazārā

02.04.2020

    Katru gadu Junior Achievement Latvija(JAL) rīko divus valsts mēroga Skolēnu mācību uzņēmumu  gadatirgus „Cits Bazārs” tirdzniecības centrā Domina Shopping Rīgā.

      Šogad 7.martā tirgū piedalījās arī divi SMU no Pāvilostas skolas - „StellePērle”, kurā darbojas Paula Niedoliņa, Ramona Tīna Rolmane, Samanta Ozola, kuras darina pērļotas rokassprādzes, un otrs uzņēmums ir  „Viecis”, kurā darbojas Viesturs Ralfs Kurčanovs un Emīls Kurčanovs, kuri mājas apstākļos apdrukā kokvilnas un linu T-kreklus un iepirkumu maisiņus.

       Lai kļūtu par pasākuma dalībnieku, vajadzēja ļoti precīzi aizpildīt pieteikuma anketas, jo pēc tām notika dalībnieku atlase. Tika uzaicināti 270 mācību uzņēmumi, jo tieši tik daudz  tirdzniecības vietas bija pieejamas. Tad sākās gatavošanās. Vajadzēja pārskatīt preces, atlasīt vai papildināt to klāstu, izgatavot vizītkartes, cenot, izvēlēties iesaiņojumu, vienoties par stendu noformējumu un  sagatavot vienu minūti garu SMU prezentāciju – Business Pitch jeb Lifta runu. Gadatirgus vienlaicīgi ir arī konkurss.

      Tirgus diena bija ļoti gara. Izbraucām sešos un mājās pārbraucām desmitos vakarā.  Pa vidu :  stendu iekārtošana, uztraukums par žūrijas jautājumiem, iespēja redzēt valstī pazīstamus uzņēmējdarbības jomas cilvēkus, apskatīt citu SMU veikumu, iepazīties un parādīt sevi, nedaudz patirgoties. Mūsu skolēni bija labā līmenī, vajag tikai atmest kautrību, būt drošākiem.

       Jaunieši ar gūto pieredzi ir ļoti apmierināti. Katrs no dalībniekiem saskatīja kaut ko sev īpašu.

Šāds pasākums ir ļoti labs un noderīgs skolēniem, mēs varam tuvāk iepazīt, kā darbojas bizness. Iepazīstam naudas vērtību, saprotam, kā ar to rīkoties. Svarīgs ir pienākumu sadalījums, jo SMU mēs esam komanda. Ir jābūt komandas darbam, ja tā nebūs, tad nebūs arī biznesa”.(Ramona Tīna)

„Bija ļoti interesanti, bet grūti orientēties milzīgajā teritorijā. Tirdzniecības vietas atradās pārāk tuvu viena otrai. Labs pasākums, kurā ir jāatgriežas”.(Samanta)

„Man šis bija pieredzes bagāts pasākums, es labprāt piedalītos arī nākamgad. Lai gan peļņa nebija liela, tas tik un tā bija forši un interesanti. Iepazīstoties ar citu SMU sortimentu, konstatēju, ka mēs izgatavojam atšķirīgas rotas”.(Paula)

„Man patika, ka citi stāstīja par saviem produktiem. Varēja aplūkot jauniešu izgatavotas un izdomātas lietas. Man nepatika uzstāties uz skatuves, jo nekad to nebiju darījis. Cerēju pārdot vairāk preces, bet vienalga es gribētu arī nākamreiz piedalīties”.(Viesturs Ralfs)

„Man patika tirdzniecības centrs, patika strādāt kopā ar brāli. Cerēju pārdot vairāk, bet nekas. Pasākums bija mazliet par ilgu. Bija patīkama stresa sajūta, sarunājoties ar žūriju un pircējiem”.(Emīls)

       Šoreiz balvas neieguvām, bet tā bija vērtīga pieredze nākotnei.

      Paldies skolēniem par izturību un viņu vecākiem par atbalstu, sapratni un līdzdalību, skolotājam Andrim par palīdzību vizītkaršu izgatavošanā un šoferītim Egonam par pacietību.

           

Skolotāja Ārija Paipa, SMU pulciņa vadītāja

 

Foto: Ā. Paipa, M. Kurčanova

Kolāžas: A. Paipa

 

 

 

« Atpakaļ