Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Vērtē Skaļās lasīšanas dalībniekus

Vērtē Skaļās lasīšanas dalībniekus

29.05.2020

     2020. gada  14. maijs bija  īpašs notikums visiem tiem skolēniem, kuri piedalās Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensībā -  notika Liepājas reģiona Skaļās lasīšanas konkurss. Šis laiks ir ieviesis savas korekcijas, tādēļ konkurss šoreiz notika virtuālā formā. Konkursa dalībnieki bija iesūtījuši  sava lasījuma video rullīšus, kurus attālināti  noklausījās un izvērtēja žūrija.

     Pavisam tika iesūtīti 13 video, t.sk. Pāvilostas vidusskolas un Pāvilostas bibliotēkas dalībnieces Elzas Eleonoras Zariņas video.

     Elza Eleonora saņem atzinību par  veiksmīgu piedalīšanos Nacionālās Skaļās lasīšanas čempionāta Liepājas reģiona attālinātajā finālā.

     Pasākuma organizētājas komentārs: “Man pašai ļoti patika video. Ja būtu balva par to, tad noteikti tas pienāktos jūsu meitenei. Žūrija novērtēja arī meitenes dabiskumu, atraktivitāti un skanīgo balsi. Katrā ziņā, viņas lasījums un video ļoti iespiedās atmiņā. Paldies par radošo pieeju!”

     Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensības notiek jau trešo gadu visā Latvijā – konkurss 11–12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Skaļās lasīšanas sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

        Par labāko žūrija atzina J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 6.b klases skolnieka Toma Mičuļa lasīto fragmentu no Gerharda Holca-Baumerta  grāmatas “Alfons Trīcvaidziņš”. 

 

 Mairita Vītola

 

« Atpakaļ