Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Vērgales muzejā darbi turpinās

Vērgales muzejā darbi turpinās

26.05.2020

     Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lai ierobežotu Covid – 19 izplatību, ar 12.martu apmeklētāju pieņemšanu klātienē pārtrauca muzeji, arī Vērgales pagasta muzejs. Taču neskatoties uz to, darbs muzejā turpinājās, izņemot laiku, kad darbinieki izmantoja ikgadējo atvaļinājumu. Šajā laikā tika veikti muzeja ikdienas darbi, bet paralēli tiem tika gatavota ekspozīcija par Vērgales muižu, tās darbības laiku no 18.gadsimta līdz pat mūsdienām. Tādēļ Vērgales pagasta muzeja darbinieces aicina ikvienu, kuram ir jebkāda informācija, atmiņu stāsti, pieraksti vai materiāli par Vērgales muižu, dalīties ar to, lai pilnveidotu ekspozīciju.

     Joprojām muzeja darbinieces aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un papildināt muzeja krājumus ar  dažādām senlietām un muzejam noderīgām lietām. Paldies visiem tiem, kuri jau atsaukušies šim aicinājumam, jo muzejs ir jau saņēmis dažādas vērtīgas lietas – dokumentus, āmurus, slēpes, cimdus, grāmatas, darbarīkus un citas senlietas.

      Vērgales muzejā joprojām ir iespēja piedalīties Latvijas 100 gades grīdas celiņa aušanā, kur aicināts ikviens, lai kārtu pa kārtai noaustu plānotos 10 metrus. Šis deķis arī paliks muzejā kā vēsturisks eksponāts. Daudzi Vērgales pagasta iedzīvotāji šo iespēju ir jau izmantojuši. Sevišķi aktīvi aušanas procesā ir Vērgales pamatskolas skolēni, no kuriem daži šo iespēju izmantojuši jau vairakkārt.

       Šajā gadā nenotiks iepriekš plānotais, ikgadējais pasākums, Muzeju nakts, kas varbūt notiks rudenī vai tiks pārcelta uz nākamo gadu! Pašreiz muzejā tiek veikta ģenerāltīrīšana, lai pievērstu vairāk uzmanības tam, kam ikdienas steigā nav bijis laika.

         Vērgales muzeja izstāžu zālē atkal var turpināt apskatīt Marinas Raubēnas darbu izstādi. Savukārt otrajā stāvā apskatāmas senās Vasarsvētku kartiņas. Taču muzeja darbinieces aicina cilvēkus būt atbildīgiem apmeklējot muzeju un ievērot visus drošības pasākumus saistībā ar Covid – 19!

 

Vita Braže

Foto: V. Braže

 

 

« Atpakaļ