Otrdiena, 18.06.2024
Madis, Alberts

Vērgales PII ,,Kastanītis” 2019./2020. mācību gads

Vērgales PII ,,Kastanītis” 2019./2020. mācību gads

08.07.2020

      2019./2020. mācību gads paliks atmiņā kā pārmaiņu gads, taču tik pat bagāts ar pasākumiem kā iepriekšējie. Grupas "Saulītes” bērniem tika organizēta “Džimbas 9 soļu drošības programma”, ko vadīja Džīmbas aģente, mūsu iestādes metodiķe Aija Gertsone. Par tīrību un kārtību apkārtnē palīdzēja saprast Cūkmens (AS “Latvijas valsts meži (LVM) ekoprogramā "Cūkmena detektīvi"), kurš pats personīgi apciemoja 5 un 6 gadīgo grupu bērnus. Savukārt vairāku mēnešu garumā sadarbībā ar bērnu vecākiem, cītīgi un apzinīgi tika vāktas izlietotās baterijas un makulatūra, piedaloties “Zaļās jostas” lietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” tika savākti 36,66 kg izlietoto bateriju un 2786 kg makulatūras iegūstot 109. vietu Latvijā.

     Rosinot veselīgu dzīvesveidu, tradicionāla ir dalība “Olimpiskā diena 2019”, kas nav iedomājama bez kopīgas  vingrošanas vienlaicīgi visā Latvijā. Svinētas rudens gadskārtas – Miķeļi un Mārtiņi. Latvijas dzimšanas dienas ietvaros bērni piedalījās koncertprogrammā  "Latvija – manas mājas", savukārt, sadarbībā ar vecākiem tika organizēta rakstaino cimdu izstāde, bet pašu Latvijas dzimšanas dienas pasākumu patriotiskāku padarīja jauno Latvijas jaunsargu klātbūtne. ,,Kastanīši” mācību gada pirmajā pusē apmeklējuši gan leļļu teātra izrādes, gan koncertprogrammas iestādē, gan arī Liepājas Lielajā dzintarā. Ziemassvētku gaidīšanas laikā sadarbībā ar vecākiem organizēta "Piparkūku rotāšanas darbnīca” ar skaistajām piparkūkām tika rotāta iestādes eglīte pasākumā, bet noslēgumā arī bērnu priekam -tās tika notiesātas. Tika apciemots Ziemassvētku vecītis Rūķupē, bet lielākajiem bērniem iesaistoties - uzburtas ziemassvētku pasakas.

      Veselības un fizisko aktivitāšu sekmēšanai pirmsskolā no janvāra ESF projekta ,,Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Pāvilostas novadā” ietvaros tika organizētas koriģējošās vingrošanas nodarbības bērniem vecumā no 3-6 gadu vecumam fizioterapeites  Ievas Vītolas vadībā. Februāra mēnesis pārvērtās par zaļumu mēnesi, jo iestādē pastiprināti tika audzēti sīpolloki, kressalāti, zirņi ,tādējādi sekmējot bērnu izpratni par veselības pasākumiem un drošu paradumu izkopšanu.5 un 6 gadīgie bērni piedaloties  pasākumos iepazinušies ar Vērgales un Pāvilostas bibliotēku. Sveču dienā organizēta izstāde "Uz lielu balli sanāca sveces…”

       Pavasaris iestādē iestājās ar dziesmām un priekšnesumiem ,kuri sirsnībā un mīļumā tika gatavoti vecmāmiņām un vectētiņiem koncertā ,,Bērnības atmiņas”.
      Savukārt vecāki ciemojās grupās, apmeklējot piedāvātās individuālās pārrunas, vadot dažādu profesiju dienas, tematiskajās pēcpusdienās un kopīgi svinot svētkus. Īpašs paldies Izglītības iestādes padomes priekšsēdētājai Daigai Stŗīķei – Ignātei un visai padomei gan par atbalstu, gan idejām, gan kopā veidotajiem Ziemassvētku rotājumiem. Novitāte - bērnu attālinātās apmācība, kas savas korekcijas atspoguļoja ikdienas sadarbībā ar vecākiem. Lieldienas un mātes diena diena tika atzīmēta, atbilstoši attālinātā formātā. Ģimenes savos grupu whatsApp čatiņos saņēma mūzikas skolotājas un  grupu skolotāju sagatavotu apsveikumu gluži pretēji ierastajām svētku tradīcijām. Paldies katram vecākam par sadarbību šajos sarežģītajos apstākļos!

      Piedaloties mazam bērnu pulciņam un iestādes darbiniekiem saglabājot pērn maijā aizsākto tradīciju – Latvijas atjaunošanas 30.gadadienai iestādījām iestādes teritorijā augļukoku – bumbierīti ,,Peppi”, kas Latvijas atdzimšanas dienā mūs priecēs ar košu ziedēšanu, bet rudenī bērnus cienās ar gardiem, veselīgiem augļiem.
      Aktīvais  mācību gads noslēdzās 5.jūnijā ar 12 sešgadnieku atvadām no pirmsskolas izglītības iestādes “Kastanītis”. Skolas gaitas rudenī uzsāks – Egils DOLGIJS, Miks MEĻĶIS, Rebeka VOITKEVIČA, Beta MELVAGA, Lauris ZĒRANDS, Gustavs VANAGS, Markuss FRANCIS, Daniels SUDMALIS, Markuss BRĒDIĶIS, Māris DĀRZNIEKS, Raitis GĒGERSONS, Ralfs KRAUKLIS. Bērnus skolai sagatavoja skolotājas Sanita Poriņa un Santa Krauze, skolotājas palīdze Skaidrīte Štokmane.

    Lai sveiktu vasaru, ko gaida ikviens - gan mazs, gan liels ielīgojām Jāņu dienu, ar sieru, kvasu, jautrām rotaļām un skaistiem vainagiem. Sirsnīgs paldies ik vienam par ieguldīto darbu!

     Uz tikšanos jau 2020./2021. mācību gadā!

 

Vadītāja Liena Ernstone

 

« Atpakaļ