Otrdiena, 16.08.2022
Astrīda, Astra

Jūras mājas dzīve un darbi

Jūras mājas dzīve un darbi

31.07.2020

      Vasara jau otrā pusē un apmeklētāju Senlietu krātuvei “Jūras māja” netrūkst. 10.augustā būs apritējis pirmais darba gads. Neskatoties uz valstī esošo situāciju, no gada sākuma šeit paviesojušies 619 lieli un mazi interesenti. Pārsvarā latvieši un lietuvieši, mazāk igauņi. Un jāsaka - viņi tiešām ar patiku klausās  stāstos par dzīvi mūsu ciemā, novadā.

      Sniegti 143 pakalpojumi (duša un veļas mazgāšana), kurus izmanto arī tūristi. Visas darbības laikā (nepilnu gadu) - 1419 apmeklējumi, no kuriem 218 ir pakalpojumi. Vadoties pēc pieprasījuma, liekas, ka vismaz vasaras mēnešos Jūras mājai vajadzēs strādāt pilnu darba laiku.

        Pie ieejas skaisti zied pavasarī iestādītās hortenzijas, dārza malā kupli zaļo jaunās eglītes. Priecājamies par nupat uzstādīto jauno galdu, soliņiem un atkritumu urnām. Iebraucēji ļoti atzinīgi vērtē mūsu mazā ciema sakoptību. Liels pārbaudījums gan ir trakie vasaras ceļa putekļi. Ļoti nepieciešams asfalta segums vismaz ciema centra teritorijai, jo noput logi, balti paliek soliņi un stādījumi.

       Ziemupe ir atdzīvojusies, jo ar lielu jaudu šovasar darbojas Ziemupes muiža. Ļoti atzinīgi tiek vērtēts muižas jaunais restorāns un ceļotājiem patiesi saistoša ir Ziemupes “Kultūrbode” ar tās savdabīgo piedāvājumu.

 

Daina Vītola

 

« Atpakaļ