Otrdiena, 16.08.2022
Astrīda, Astra

Ar koncertu atzīmē Zvejnieku svētkus

Ar koncertu atzīmē Zvejnieku svētkus

14.07.2020

     Lai gan Pāvilostas novada dome lēma šogad atcelt Zvejnieku svētku svinības, tomēr nedēļas nogalē un īpaši sestdienā, 11. jūlijā, kad citviet Latvijas piekrastes pilsētās tika atzīmēta Jūras svētku diena, Pāvilostā bija sabraukuši šim klusam laika neierasti daudz pilsētu viesu, kas tradicionāli ik gadu Zvejnieku svētkus svin tieši Pāvilostā.

     Spītējot tās dienas brāzmainajam vējam, un lai kaut mazliet pāvilostniekos un pilsētas viesos raisītu svētku sajūtu, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova pie muzeja jaunizveidotajā atpūtas laukumā ar skatuvīti organizēja nelielu Zvejnieku svētku koncertu ar pašmāju jaunajiem talantiem - pāvilostnieci Kati Štokmani un sacenieku Arti Arāju.

     Svētku koncerta salīdzinoši lielais apmeklētāju skaits tikai vēlreiz pierādīja to, ka pāvilosniekiem ne kādi vēji nav šķērslis, lai baudītu Zvejnieku svētkus, kā arī ilggadējie pilsētas viesi, kas gadu no gada viesojas Pāvilostā, jau arī ir pieraduši pie īpašajiem Pāvilostas laikapstākļiem. Bet tie koncerta baudītāji, kam nedaudz sala, ļāvās jautrām dejām.

      Jaunie muzikanti Kate un Artis vairāk kā stundas garumā svētku svinētājus priecēja ar tautā mīļām, līdzi dziedamām un ļoti melodiskām dziesmām. Bet daļa koncerta apmeklētāju atzina, ka dažreiz jau nemaz nevajag grupas ar "lielo" vārdu, galvenais jau ir sajūtas un emocijas, ko raisa muzikanti, un vēlme svinēt svētkus!

      Savukārt Zvejnieku svētku ietvaros kā ik gadu Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons Pāvilostas kapsētā pie piemiņas akmens “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē” nolika baltas lilijas, pieminot tos Pāvilostas zvejniekus, kuri, darot savu smago ikdienas darbu, no zvejas mājās vairs neatgriezās.

     Ar cerību, ka drīz mums visiem izdosies apkarot Covid-19 vīrusu un atgriezties ierastā ikdienas ritmā, gaidīsim nākamo gadu un vasaru, kad atkal varēsim ar plašu vērienu atzīmēt Zvejnieku svētkus Pāvilostā!

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

 

 

 

« Atpakaļ