Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Janvāra piemiņas un pārdomu dienas

Janvāra piemiņas un pārdomu dienas

22.01.2020

       Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās 1991. gadā no 13. līdz 27. janvārim.

          Janvāra barikāžu dienas šodien ir piemiņas un pārdomu dienas.

     20. janvārī Pāvilostas novadpētniecības muzejā barikāžu dalībnieks, pāvilostnieks Jānis Štokmanis Pāvilostas vidusskolas 8. klases skolniekiem pastāstīja par tā laika notikumiem, daloties savās  atmiņās un emocijās par laiku pirms 29 gadiem.  Ap 120 pāvilostnieki, sacenieki, ulmalnieki devās uz Rīgu un bija gatavi aizstāvēt savu brīvību pret iespējamām militārām akcijām. Gatavībā aizsargāties bez ieročiem rokās, cilvēki izveidoja barikādes un pie ugunskuriem dežurēja, apsargājot stratēģiski svarīgos punktus.  Mūsējo ugunskurs bija barikāžu postenis Nr.1 – Pulvertornis - netālu no Bastejkalna, kur 20.janvāra vakarā notika apšaude. Tur izdzisa cilvēku dzīvības un ievainoja arī vienu no mūsējiem - Dagni Ozolu.

         Pasākuma noslēgumā jaunieši tika aicināti padomāt un izprast, kā ar Latvijas iedzīvotāju līdzdalību valsts atguva savu brīvību.

 

Irina Kurčanova

 Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja

 

 

« Atpakaļ