Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Mākslinieki atklāj izstādi “Jūras stāsti”

Mākslinieki atklāj izstādi “Jūras stāsti”

16.01.2020

     Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu un semināru zālē no 8. janvāra ir apskatāma Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas mācību prakses radošo darbu izstāde “JŪRAS STĀSTI”, bet 15. janvārī, izskanot daudziem paldies un ziedu pasniegšanai, tā tika arī svinīgi atklāta.

       Izstādē apskatāmas audzēkņu no dabas materiāliem veidotas gleznas un keramikas izstrādājumi, kas tapuši 2019. gada jūnija sākumā skolas mākslas nodaļas rīkotās mācību prakses “Jūras laboratorija” ietvaros. Mākslas nodaļas skolotāja Inita Zingnika zālē sanākušajiem pastāstīja, ka šī pērnā gada mācību prakse notika nu jau otro gadu pēc kārtas un tā aizsākās ar to, ka vēl otrā semestra laikā radošajā nodarbībā skolas audzēkņi skaisti apdarināja auduma somiņas, kuras tad arī vajadzēja ar kaut ko piepildīt. Tā bērni ar skolotājām Initu Zingniku, Antru Maziku un Solveigu Vārnu devās turpat uz Pāvilostas pludmali, lai tur savāktu dažādus dabas materiālus – kociņus, akmentiņus, ķērpjus, sūnas, zariņus un arī pa kādam dzintaram.

      Divu dienu mācību prakses “Jūras laboratorija” ietvaros skolas audzēkņi no iepriekš salasītājiem dabas materiāliem gan individuāli, gan darbojoties kopā veidoja savus darbus, kuri tagad ir apskatāmi izstādē “Jūras stāsti”.

        Atklāšanas pasākumā, kuru piedalījās arī citi mākslas nodaļas audzēkņi, izstādes autori paši nedaudz pastāstīja par saviem darbiem. Mazie mākslinieki atzina, ka mācību prakse bijusi ļoti interesanta un aizraujoša, ar dažādiem piedzīvojumiem un atgadījumiem. Visi kā viens atzina, ka labprāt piedalīsies arī šī gada mācību praksē, kas norisināsies jūnija sākumā..

       Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore Inga Šnore izteica atzinību audzēkņiem par radošumu un skaistajiem darbiem, kā arī ar pirmās izstādes atklāšanu sveica skolotājas Initu, Antru un Solveigu. Skolas direktore neslēpa prieku un gandarījumu par bērnu veikumu un izteica vēlējumu, lai šādas izstādes būtu aizvien vairāk, lai skolas audzēkņu veikumu redzētu plašāka publika.

         Savukārt Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola pateicās skolas kolektīvam un audzēkņiem par sadarbību un ierosināja kopīgi noorganizēt kādu radošo meistarklasi vietējiem iedzīvotājiem, kurā Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas bērni un pedagogi varētu dalīties ar iegūtajām zināšanām gleznošanā un zīmēšanā arī ar citiem interesentiem, tostarp arī ieinteresēt tos bērnus, kuri vēl nemācās mākslas nodaļā, bet iespējams nākotnē to vēlētos darīt. Bet bibliotēkas darbiniece Elīna izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētājiem bija sagatavojusi radošu un teatrālu izklaidi.

           Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādi “Jūras stāsti” Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu un semināru zālē varēs aplūkot līdz pat februāra beigām.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ