Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA PĀVILOSTAS NOVADĀ

JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA PĀVILOSTAS NOVADĀ

02.01.2020

 

 

Pāvilostā Jauno gadu sagaida ar krāšņu salūtu un svētku balli

        Aizejošā gada Vecgada diena uzausa ar spēcīgām vēja brāzmām, kas draudēja ne tikai Pāvilostā, bet daudzviet citur Latvijā atcelt Jaungada svinības. Taču tuvojoties vakaram, vējš pierima un ieplānotās Jaunā gada svinības varēja notikt.

       Un tā 31. decembrī, stundu pirms gadu mijas Pāvilostas pilsētas kultūras namā pirmo reizi notika Jaungada sagaidīšanas balle, uz kuru bija pulcējušies daudz pāvilostnieku un pilsētas viesu.

       Ar skanīgām dziesmām un asprātīgiem jokiem par aizvadītā gada aktualitātēm kultūras namā sanākušos iepriecināja Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātra kolektīvs režisores Maritas Hornas vadībā.

          Turpinājumā ikviens tika aicināts doties ārā, lai skatītu krāšņo svētku salūtu, kas atmirdzēja virs Sakas upes. Noskatoties salūtu, kuru pavadīja skatītāju prieka izsaucieni un svilpieni, klātesošie cits citam Jaunajā gadā vēlēja pārticību, veselību un laimi. Pēc laba vēlējumiem jaunajā 2020. gadā kultūras namā turpinājās svētku balle ar grupu “Piemare”.

 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Marita Kurčanova

 

 

Ziemupnieku Jaunais gads

       Jau piekto gadu pēc kārtas ziemupnieki Jauno gadu sagaidīja tautas namā. Ieradušies bija vairāk kā pussimts mazi un lieli vakara dalībnieki. Ballēties sākām jau desmitos. Iesildījāmies (visi) ar pavisam tradicionālām rotaļām – Ādamam bij 7 dēli, Kas dārzā, kas dārzā. Tās vienkāršākās lietas ir tās, kuras liek smieties, kuras cilvēkus satuvina. Un nav no svara, ka vakaram nav angažēti smalki muzikanti par lielu naudu, mēs spējam ballēties arī pie ierakstu mūzikas. Lielu paldies  jāsaka Ērikam Briljonokam ar sievu Lieni, kuri uz šo pasākumu ieradās ar savu skaņu aparatūru. Un kā īpašs sveiciens pēc pusnakts mums tika labi ilgs deju brīdis “dzīvajā”.

       Kā katru gadu pusnaktī gaisā uzvijās pašu sarūpētais svētku salūts. Te jāpiebilst, ka šogad Ziemupē jauno gadu ar skaistu uguņošanu sagaidīja vairākās vietās un tas rada patiesu prieku. Gada nogali Ziemupē aizvada arvien vairāk cilvēku, kuri apmeklē gan Ziemassvētku vecīti Rūķupē, gan Kultūrbodi, gan Jūras māju.

      Jautri ballējāmies līdz rītam. Katram bija iespēja izvēlēties sev tīkamāko deju mūziku. Viena no jaunākajām svētku dalībniecēm patiesi skaisti mums nodziedāja dziesmiņu “Piparkūkas danco”. Ar īstu aizrautību tika sacerēta Ziemupnieku jaunā gada sagaidīšanas himna. Katrs galdiņš sarindoja vārdus vienam pantiņam, to nodziedāja un beigās tika dziedāta visa dziesma kopā. Te atkal paldies Ērikam par pavadījumu.

       Mīļš paldies visiem par kopā būšanu. Gan tiem, kuri to darīja jau piekto gadu pēc kārtas, gan tiem, kuri bija ieradušies pirmo reizi. Un lai arī reizēm kaut kur izskan doma, ka bērniem nav vietas pieaugušo ballītēs, es priecājos, ka mums viss ir savādāk, ka šī ir nakts, kad kopā varam pabūt tā pa īstam ģimeniski.

Veselību un Mīlestību!

 

Ziemupes Tautas nama vadītāja – Daina Vītola

 

Vērgalē

       Vērgalnieki Jauno gadu svinēja Vērgales kultūras namā, kur tūlīt pēc plkst.1.00 ikviens tika aicināts jautri un lustīgi pavadītu Jaunā gada nakti svētku ballē, kas izvērtās mīļa un  sirsnīga gan no apmeklētāju puses, gan ar muzikantiem Aivaru un Viktoru, kurus negribēja laist prom pat plkst. 6.00.

         Paldies dīdžejam Ģirtam par hītu  mūziku, kuras pavadībā apmeklētāji vēl pēc balles mūzikas nodejoja gandrīz divas stundas, ietverot dažādus pārsteigumus. Paldies visiem, kuri atnāca, lai šī gada pirmo dienu pavadītu kopā Vērgales kultūras namā.

 

Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane

 

JAUNAIS GADS PĀVILOSTĀ

Foto un video: M. Kurčanova

 

JAUNAIS GADS ZIEMUPĒ

Foto: D. Vītola

JAUNAIS GADS VĒRGALĒ

 

« Atpakaļ