Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Radošās dienas Vērgalē un Ziemupē

Radošās dienas Vērgalē un Ziemupē

17.08.2020

    Laikā, kad daudzi ir neziņā kas notiek un kurp mēs virzāmies, biedrība “Vērgalīte” izlēma, ka Pāvilostas pašvaldības līdzfinansētais projekts “Radošās dienas Vērgalē un Ziemupē” būs.

     1.augustā projekta dalībnieki pulcējās Vērgales sporta hallē. Nodarbība TDA “Rucavietis” vadītāja Justa Celma vadībā tika veltīta ķermeņa “iekustināšanai”. Vadītājs stāstīja par ķermeņa uzbūvi un to, kā ar dažādu vingrojumu palīdzību varam uzlabot locītavu mobilitāti, saišu plasticitāti un muskuļu funkciju. Protams, visus vingrinājumus uzreiz izpildījām arī praktiski. Pēc tam tika izdejoti dažādi latviešu tautas deju soļi, apguvām arī jaunus, līdz šim nedejotus polkas soļus un kombinācijas.

      Lai attīstītu radošo cilvēku koncentrēšanās spējas, paplašinātu iztēli, apzinātos savas emocijas un apgūtu skatuves kultūru, notika aktiermeistarības nodarbība pieredzējušas režisores Dainas Kandevicas vadībā.

      Radošā diena Vērgalē noslēdzās ar pasākumu, kurā deju kolektīva “Vērgalīte” dejotāji dalījās iespaidos par aizvadītajiem Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem, kopā noskatījāmies Deju lielkoncerta “Māras zeme” videoierakstu.

      2.augustā radošā diena Ziemupē sākās ar fizioterapeites vadītu fizisko aktivitāšu nodarbību brīvā dabā, turpinājās ar līnijdeju nodarbību, kuras laikā iemācījāmies divas jaunas dejas, kuras tūlīt nodemonstrējām arī skatītājiem pie Ziemupes KultūrBodes.  Aizraujošus stāstus par Ziemupes ļaudīm, zveju un sadzīvi izstāstīja Daina Vītola “Jūras mājā”. Radošās dienas  noslēdzās ar dziesminieces, Liepājas radošās telpas “Austras istaba” vadītājas Ineses Muižnieces sirsnīgo koncertu.

      Dziesma skan un stāsts tiek radīts, atliek ieklausīties un sadzirdēt. Tā mēs iedvesmojāmies, lai radītu mūsdienu stāstu par mums, par mūsu zemi. Bet nekas jau nebeidzas. Ar šo pasākumu deju kolektīvs “Vērgalīte” sāk savu jauno deju sezonu. Gaidām mūsu pulkā jaunus dejotājus, lai kopā turpinātu radīt, iedvesmoties paši un iedvesmot citus.

 

Ineta Brensone

Deju kolektīva “Vērgalīte” dejotāja, projekta vadītāja

 

Foto: I. Skābarde

 

 

« Atpakaļ