Sestdiena, 10.06.2023
Malva, Anatols

Pāvilostas jaunieši Briselē

Pāvilostas jaunieši Briselē

06.11.2019

      No 9.-11.oktobrim astoņiem Pāvilostas jauniešiem un diviem pedagogiem bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu un tuvāk iepazīt Briseli. Šādu iespēju piedāvāja Agris Pīrāgs , par ko viņam visi ceļojuma dalībnieki saka milzīgu “Paldies”. Jau jūlijā tika izveidota jauniešu grupa un tālāk notika saziņa ar EP deputāta Roberta Zīles asistenti Gunu Zaķi -Balto. Septembrī kopīgi ar skolēniem izveidojām to apskates objektu sarakstu, kurus vēlējāmies apmeklēt mums atvēlētajā brīvajā laikā. Nepiemirsām arī par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem.           

     9.oktobrī ceļojums sākās pulksten divos naktī, kad devāmies uz Rīgas lidostu, tam sekoja drošības pārbaude un pats lidojums. Vairākiem tas bija pirmais lidojums, tāpēc bija jauki, ka jaunieši viens otru iedrošināja un uzjautrināja. Briseles lidostā mūs sagaidīja R. Zīles asistente un pavadīja uz Eiropas Parlamentu, palīdzēja iziet tur esošo drošības kontroli un izrādīja moderno ēku. Tam sekoja lekcija par Parlamenta vēsturi, darbības principiem un lēmumu pieņemšanas kārtību. Lektorei drīz pievienojās Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas deputāts Roberts Zīle , kura ciemiņi mēs arī bijām.  Viņš detalizēti stāstīja par saviem pienākumiem, paveikto, atklāja savus uzskatus par lēmumu pieņemšanas kārtību. Daudzus no mums pārsteidza  Roberta Zīles atklātība , neuzspēlētā runas maniere, viņš neslēpa sava darba ēnas puses un neērtības , labprāt atbildēja uz jautājumiem. Pēc pusdienām EP, Guna Zaķe-Baltā mūs pavadīja uz jauku, vienkāršu viesnīcu , kas kļuva par mūsu mājām uz divām dienām.       Vakarpusē sākām īstenot savus plānus - apskatījām grandiozu gotikas stilā būvētu Svētā Mihaēla un Gudulas katedrāli, devāmies uz Briseles vecpilsētu, nobaudījām slavenās un ļoti spēcinošās beļģu vafeles. Jāsaka, ka pēc negulētās nakts jaunieši bija apbrīnojami ieinteresēti un gatavi redzēt pēc iespējas vairāk.   

         Nākamajā dienā ar vilcienu devāmies uz īstu flāmu pilsētu- Genti, kas ļoti atšķīrās no Briseles aglomerācijas ar savu senatnīgo, mīlīgo ēku šarmu, jaukajiem kanāliem. Te mēs nevarējām neieskatīties Bāva katedrālē , Nikolaja baznīcā un nebeidzām priecāties par  samērā klusajām ielām ar neskaitāmiem, ļoti tolerantiem velosipēdistiem, nedaudz vīlāmies, apskatot grafiti ielu. Visiem patika Grāfenšteinas pils apmeklējums , jo bija iespēja izmantot audio gida pakalpojumu, kas ļāva katram apskatīt pili savā tempā. Pie tam, stāstījums bija ļoti atraktīvs un dzīvs , pieskaņots katrai telpai. Protams, pieejams angļu, vācu, franču valodās, bet tas nebija šķērslis. Tad bija laiks doties atpakaļ uz Briseli, kur vēl bija jāapskata Karaļa pils un jāiegādājas kāds suvenīrs.

        Agrā 11.oktobra rītā devāmies uz lidostu un veiksmīgi atgriezāmies mājās.
Šis ceļojums deva jaunas zināšanas, jaukas emocijas un, kā saka jaunieši: “Saturīgi pavadījām laiku un mūs vienoja jauka atmosfēra visā ceļojumā.” Paldies EP deputātam Robertam Zīlem , Gunai Zaķei-Baltai un šoferītim Ilmāram Baltaiskalnam.

 

Ceļotāju domas apkopoja skolotāja Ārija Paipa

 

Foto: Eiroparlamenta oficiālā fotogrāfija

Foto: Ā. Paipa

 

 

 

 

« Atpakaļ