Svētdiena, 02.04.2023
Imgarde, Irmgarde

Kā “Dzintariņa” bērni pavadīja Miķeļdienu!

Kā “Dzintariņa” bērni pavadīja Miķeļdienu!

29.10.2019

        Pāvilostas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzintariņš” saka lielu lielu paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem, kas atvēlēja savu laiku un telpas, lai saņemtu pie sevis ciemos pirmsskolas iestādes grupiņu bērnus Miķeļdienā. Tā ir reize, kad latviešu tauta svin ražas svētkus un ceļ godā labāko, kas viņiem ir.

          30.septembrī Ilmāra Baltākalna vadītais pašvaldības autobuss ar trīs un četrgadīgajiem “Vāverēnu” grupas bērniem ieripoja “Ievleju” sētas pagalmā. Tur bērnus jauki un sirsnīgi sagaidīja saimniece Agita Pētersone un suns Persijs. Saimniece bērniem ierādīja maizes cepējas arodu un pastāstīja par garo ceļu no iesētiem labības graudiem līdz maizītei galdā. Atpakaļceļā bērni devās līksmi ar pašu rokām noglāstītu maizes klaipiņu ceļa maizei. Paldies Agitai Pētersonei par neparasto dienu “Vāverēnu” grupas ikdienā Miķeļdienas pasākuma ietvaros!  

Piecgadīgo bērnu grupa “Taurenīši” Miķeļdienu sumināja Jūrkalnes tautas namā kopā ar suitu sievām cepot sklandraušus, ejot rotaļās un dziedot dziesmas suitu mēlē, dzēra tēju un našķojās ar pašu ceptajiem borkan’raušiem. Bērni iepazinās ar Vētras muzeju. Par piemiņu no brīnišķīgi pavadītās dienas bērni saņēma medāli “Labākais borkan’raušu cepējs” un krāsojamo grāmatu “Anniņa un Miķelītis apceļo suitu zemi”. Paldies par sirsnīgu uzņemšanu Jura mammai Kristīnei Skrullei,  Dārtas mammai Maritai Ansonei un biedrībai “Maģie suiti”.

Sešgadīgo bērnu grupa “Jumīši” Miķeļdienu atzīmēja dodoties ciemos uz kafejnīcu “Āķagals”, lai tur pagatavotu sviestmaizītes, mācītos locīt salvetes, degustētu dažādas tējas un apgūtu galda kultūru. Paldies Augusta mammai Annai Vezjukai par uzņemšanu.

Paši mazākie - "Saulītes" lasīja, iepazina un nogaršoja rudens veltes b/d laukumiņā

 

PII “Dzintariņš” skolotājas un vadītāja

 

 

« Atpakaļ