Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Uzmērīta viena no vecākajām zvejnieku mājām

Uzmērīta viena no vecākajām zvejnieku mājām

08.10.2019

     Ar sveicieniem Starptautiskajā arhitektūras dienā suminām vienu no vēsturiskajām Pāvilostas vecajām zvejnieku mājām  E. Šneidera laukumā 10, un darām zināmu plašākai sabiedrībai, ka septembra sākumā tā tika uzmērīta.

      Šī procesa mērķis – nākotnē uz pašvaldībai piederošas zemes uzbūvēt autentisku Pāvilostas zvejnieku māju, jo restaurācija diemžēl tai vairs nav iespējama.

      Uzmērīšanu veica vēstures zinātņu maģistrs, arheologs, ar Rīgas celtniecības tehnikumā iegūtu arhitekta tehniķa izglītību Normunds Jerums, kurš ir arī Tērvetes senvēstures muzeja vadītājs un biedrības “Latvijas karavīrs” valdes loceklis.

      Šo ēku kā saglabājamu kultūrvēsturisku objektu vecajā pilsētas daļā Pāvilostas novada pašvaldība apstiprinājusi Pāvilostas novada teritorijas plānojumā 2012. - 2024. gadam. Tieši tāpēc pašvaldība, parādot savu ieinteresētību un vēlmi saglabāt nākamajām paaudzēm liecības par zvejnieku sadzīvi pilsētas veidošanās pirmsākumos, atsaukusies biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” aicinājumam finansiāli atbalstīt vecās zvejnieku mājas uzmērīšanu.

      Paldies Normundam Jerumam par atsaucību un ieinteresētību! Paldies nama īpašniekiem par atļauju pirms tās nojaukšanas veikt uzmērīšanu! Paldies Pāvilostas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu! Ceram, ka pašvaldība atbalstīs arī biedrības ideju piedalīties Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansētajā  projektu konkursā, iesniedzot projektu par autentiskas zvejnieku ēkas būvniecību.

 

Biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” vadītāja

MARITA HORNA

 

 

« Atpakaļ