Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

AIZVADĪTS PĀVILOSTAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS “ZAĻAIS STARS”

AIZVADĪTS PĀVILOSTAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS “ZAĻAIS STARS”

31.07.2019

      26. un 27. Jūlijā Pāvilostā sesto gadu pēc kārtas norisinājās festivāls „Zaļais stars”. Kā ierasts festivāls norisinājās divās daļās, tradicionāli saglabājot vasaras nakts koncertu Sakaslejas baznīcā piektdienas vakarā, savukārt festivāla lielkoncertu Pāvilostas pludmalē – sestdienas vakarā.  Pasākuma organizatori atzīst, ka šogad vasaras nakts koncertā bijis ļoti kupls apmeklētāju pulks.

      Uz vasaras nakts koncertu nāk gan lieli, gan mazi. Ir apmeklētāji, kuri ierodas stundu ātrāk, lai ieņemtu labākās vietas, ir apmeklētāji, kuri ierodas mazu brīdi pirms sākuma, ekipējušies ar dažāda izmēra krēsliem vai sedziņām un mērķtiecīgi dodas uz laukumiņu, kas ir aiz baznīcas dārza, lai bez steigas, gandrīz vientulībā baudītu vasaras nakts koncertu.  Nepiespiestā gaisotnē varēja baudīt kā kristīgais, sākot ar Sakaslejas draudzes mācītāja Ata Grīnberga uzrunas, savijas ar Latviešu sentēvu spēka dziesmām, Evitas Zālītes - Grosas un ansambļa izpildījumā. Ar sirsnīgu un siltu sniegumu klausītājus priecēja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un solisti – Antra Stafecka un Gints Grāvelis.

       Sestdienā,27. Jūlijā, no 14:00 norisinājās Dzintaru ielas amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā ikviens interesents varēja atrast sev ko piemērotu. Vislielākais pieprasījums bija pēc saldējuma un atspirdzinošiem dzērieniem, jo sestdien Pāvilostā valdīja pamatīga svelme. 22:00 kā pirmā apmeklētājus priecēja etnoprieka grupa „Ogas” un muzikālā apvienība „Stiprās sievas”, pēc tam sekoja grupas „Sub Scriptum” uzstāšanās.  Puiši par sevi stāsta šādi „esam čaļi, kas izkāpuši no orķestra bedres un izdomāja spēlēt roku”. Sub Scriptum vokālista Kristera Rudzīša savdabīgā balss un grupas kopējai avangardiskais skanējums ienesa dzestrumu festivāla kopējā programmā kā arī ļāva pasmaidīt un kopā ar puišiem ironizēt par ikdienišķiem notikumiem. Ar nepieradinātu un spēcīgu skanējumu kā nākošie uz skatuves kāpa rokgrupa „Jānis Bukums”. Lai gan mūziķis Jānis Bukums Latvijas rokmūzikā zināms jau kopš 1989. gada, mūziķu apvienība, kas nosaukta leģendārā mūziķa vārdā, sevi rokmūzikas pasaulē pieteica 2014. gadā.

       Tieši pirms festivāla kulminācijas – salūta, uz skatuves kāpa, grupa „Triānas Parks”. Grupas alternatīvais un Latvijā unikālais skanējums apvienojumā ar grupas solistes  Agneses Rakovskas starojošo enerģiju iekustināja visu festivāla publiku, gan tos, kuri mērķtiecīgi bija ieradušies uz grupas uzstāšanos, gan tos, kas sākotnēji mazliet kūtri lūkojās uz skatuves notiekošajā. Atskanot Pāvilostas himnai, festivāla „nama tēva” Ulda Marhilēviča pavadījumā, dziesmā vienojās ne tikai visi mākslinieki, bet arī festivāla apmeklētāji, sekoja krāšņa uguņošana kā arī lielkoncerta „neoficiālā” daļa, kurā atskanot vakara vadītāja Ginta Grāveļa vārdiem „Uzlūdz kurš, kuru grib” uz skatuves kāpa vienmēr jauneklīgais un nepagurstošais Normunds Rutulis, apmeklētājus iepriecinot ar populārajiem singliem. Pēc tam sekoja grupas „Normunds Jakušonoks un Tipa Orķestris” uzstāšanās, turpinot Normunda Rutuļa ieskandināto stīgu un aicināja līdzi dziedāt un dejot sirds iemīļotiem latviešu mūzikas hītiem. Pulkstenim sitot 02:00 kopā ar mēness ragu, pie apvāršņa parādījās jautrās mūzikas grupa „Montana”. Šī grupa nemanot kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un festivālā piedalījās jau trešo gadu pēc kārtas. Grupa „Montana” nevienu neatstāj vienaldzīgu, iespējams grupas savdabīgā saknējuma vai mūziķu sastāva dēļ, bet grupai ierodoties viss tiek apgriezts kājām gaisā – viss kas reiz bijis lēns kļūst ātrs un otrādi. Kopā ar pašiem izturīgākajiem saullēktu sagaidīja tautā iemīļotais radio dīdžejs Ufo!

        Festivāla organizatori saka lielu paldies visiem festivāla apmeklētājiem sakot: „bez jums, mīļie apmeklētāji mums nebūtu iemesls veidot šo burvīgo kopā būšanu!”

 

Eva Ilze Jankovska

Festivāla „Zaļais stars” projektu vadītāja

 

plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: Mikaels Kohonens

 

 

 

« Atpakaļ