Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

"Vērgalītes" dejotāji festivālā "Soļi smiltīs" dodas Baltajā peldē pretī saulrietam

"Vērgalītes" dejotāji festivālā "Soļi smiltīs" dodas Baltajā peldē pretī saulrietam

22.07.2019

      6.jūlijā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" piedalījās festivālā "Soļi smiltīs" Jūrmalā.

      SOĻI SMILTĪS – atslēgas vārdi aktīvajiem dejotājiem, kuri sevi sauc par vidējo paaudzi. Atslēgas vārds arī vasaras satikšanās festivālam, kurš dažādās Latvijas pilsētās notiek kopš 1999.gada. "Soļi smiltīs" idejas autore ir Jūrmalas VPDK "Jūrmaldancis" vadītāja Dace Kalēja.

      VPDK "Vērgalīte" dejotāji festivālā piedalījušies daudzkārt, arī pašā pirmajā festvālā, kurš  notika Jūrmalā, Vaivaros. Nākamais festivāls  notiks  2020.gadā Engurē.

      Festivāla atklāšana un noslēgums notika ar visiem tik mīļās un iecienītās “GATVES DEJAS” (H. Tangijevas-Birznieces horeogrāfija) kopdejošanu. Šī gada festivāls iekļāvās Jūrmalas Jomas ielas svētkos. Dižkoncertā Majoros visas dienas garumā 38  kolektīvi izdejoja vairāk kā 100 dejas, apliecinot vidējās paaudzes nenogurstošo vēlmi izrādīt latviešu skatuviskās dejas pūra lādi, tautas tērpu krāšņumu, kopābūšanu un savstarpējo attiecību saspēli.

       Paralēli koncertam festivāla dalībniekiem bija paredzētas arī radošas kolektīva nodarbes, iepazīstot Jūrmalas kultūrvēsturisko centru un piedalīšanās FESTIVĀLA JOSTAS tapšanā, kā arī iespēja apmeklēt Jomas ielas svētku notikumus.

      Festivāla jauninājums bija vakara performance BALTĀ PELDE, kad dalībnieki  devās kopīgā peldē baltos lina kreklos pretī saulrietam, lai iedvesmotos, attīrītos un stiprinātos.

 

Ineta Brensone

Deju kolektīva "Vērgalīte” dejotāja

 

Foto: L.Birka, I.Priede

 

« Atpakaļ