Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Mākslas nodaļas audzēknes gūst iedvesmu Liepājā

Mākslas nodaļas audzēknes gūst iedvesmu Liepājā

18.01.2019

       9. janvārī Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēknes, kuras apgūst dzintara apstrādi, devās uz Liepāju, lai apmeklētu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studiju “Zītars”. Skolotāja Solveiga Vārna, kas meitenēm Pāvilostā māca dzintara apstrādi, uzaicināja apmeklēt studiju, kurā pati darbojas jau daudz gadu.

      Studijā bija iespēja apskatīt gan gatavus darbus, gan arī vērot kā strādā profesionāli dzintara apstrādes meistari un uzzināt, kādu vēl nezināmu apstrādes tehnikas paņēmienu. Meitenēm bija arī iespēja salīdzināt dzintara apstrādes iekārtas studijā ar tām iekārtām, kas ir mākslas nodaļā. Bija interesanti vērot, kā pieredzējušu meistaru rokās parasti dzintaru gabaliņi pārvēršas par skaistām rotas lietām.

      Studijas vadītāja Austra Ziemele parādīja savu īpašo dzintara kolekciju, kurā apskatāmi visdažādāko nokrāsu un formu dzintari, kurus meistare sakrājusi ilgu gadu laikā.

        Meitenēm ar lielu interesi vērojot gan skaistās rotaslietas, gan arī meistaru darbu, radās pa kādai idejai, ko turpmāk mēģināt realizēt skolas darbos.

 

Skolotāja Inita Zingnika

 

Foto: I. Zingnika

 

« Atpakaļ