Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Jūras mājas ziņas. Kādas laivas stāsts

Jūras mājas ziņas. Kādas laivas stāsts

18.12.2019

     2019.g. 21 janvāra pastaigas laikā netālu no Akmeņraga atradām krastā izmestu laivu. Notikums diezgan neparasts. Laivā atradās stoderes pēc kurām  secinājām, ka tā nākusi garu ceļu no Ferū salas, no Gotlandes. Laivu savācām.

         Pateicoties šīs vasaras atpūtniekiem Dagnijai un Hansam no Stokholmas, izdevās sameklēt un sazināties ar laivas saimnieku Ingi. Noskaidrojās, ka laiva no salas krasta aiznesta 2.janvāra vētrā “Alfrīda”. Vēja ātrums bijis līdz 35m/sek. Viļņi 5 -6 m augsti. Pēc 19.dienām tā sasniegusi mūsu piekrasti. Godīgi sakot jābrīnās, ka tā, jo tai bija pāršķelta priekša un iedragāti sāni. Un tai pat laikā, tā izskatījās pārāk labi, lai to vienkārši sanaglotu un tajā sastādītu puķes. Tika nolemts laivu restaurēt, lai pēc tam novietotu pie Jūras mājas Ziemupē.

     Decembra sākumā vīri Pāvilostā ķērās pie darba un no šodienas laivai ir jaunas mājas. Ziemupnieku zvejas laivas padomju robežsargi sadedzināja. Par laiku, kad ciema ļaudis gājuši jūrā liecina  vien stāsti un viena fotogrāfija.  

       Paldies visiem šajā procesā iesaistītajiem – Ivetai, ar kuru devāmies piekrastes pārgājienā, Gatim ar ģimeni par laivas nogādāšanu Ziemupē, Mairitai un Gatim par laivas glabāšanu, Hansam un Dagnijai par laivas likteņa noskaidrošanu (ir labi zināt, ka neviens nav aizgājis bojā). Paldies Rinaldam, Guntim un Andrim par laivas transportēšanu. No sirds pateicos Alfrēdam un Uldim par laivas restaurācijas idejas atbalstu, bet vislielākais paldies meistariem Uldim Bērzniekam un Gatim Zingnikam par rūpīgo laivas restaurēšanu. Darbs paveikts tik labi, ka laivai  uzradās pircējs, vien šī laiva nepārdodas, jo pati pie mums atnākusi.

         Secinājums? Brauciet ciemos uz Pāvilostas novadu, ejiet piekrastes pārgājienos! Reizēm pie mums var atrast ne tikai dzintarus.

 

Senlietu krātuves “Jūras mājas” vadītāja – Daina Vītola

 

 

« Atpakaļ