Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Latviskā mantojuma kvalitātes zīmi saņem uzņēmēja no Pāvilostas novada!

Latviskā mantojuma kvalitātes zīmi saņem uzņēmēja no Pāvilostas novada!

11.12.2019

    2019. gada 12. novembrī notika ikgadējā kultūras zīmes „Latviskais Mantojums” komisijas sēde, kurā, piedaloties kultūras, vēstures un tūrisma ekspertiem, zīme tika piešķirta 11 no 20 pretendentiem.

     Šī gada saņēmējiem zīme tika pasniegta 9. decembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, semināra “Kas padara pievilcīgus un atšķirīgus etnogrāfiskos novadus” ietvaros.
      Kultūras zīme “Latviskais mantojums” izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību. Zīme  tiek piešķirta kopš 2013. gada un to saņem tie lauku tūrisma uzņēmēji, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Šī zīme dod vietai atpazīstamību un norada uz to, ka saimnieki ir gatavi apmeklētājiem rādīt, stāstīt un cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 113 saimniecības Latvijā.

    Ar šo gadu šajā sarakstā iekļauta arī Pāvilostas novada uzņēmēja AGITA PĒTERSONE no Sakas pagasta "Ievlejām". Jūtamies pagodināti, ka mūsu novada tūrisma uzņēmēja ir pamanīta un augsti novērtēta valsts līmenī!

 

Pāvilostas novada TIC vadītāja

Mairita Tumpele

 

Foto: Juris Smaļinskis

 

« Atpakaļ