Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Svētku prieku rod Adventes tirdziņā

Svētku prieku rod Adventes tirdziņā

03.12.2019

     Pāvilostā par tradīciju kļuvis Pirmo Adventi sagaidīt visiem kopā un reizē iedegt arī pilsētas galveno Ziemassvētku egli.

    Arī šogad biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” un Pāvilostas pilsētas kultūras nams aicināja 1. decembra pēcpusdienā uz Adventes tirdziņu un svētku egles iedegšanas pasākumu.

     Pasākumu atklāja biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” vadītāja Marita Horna ar latviešu tautas dziesmas vārdiem -

                    Visu gadu naudu krāju 

                    Ziemassvētkus gaidīdama. 

                    Drīz atnāks Ziemassvētki,

                    Nu naudiņa jātērē.

 

     Tirdziņā savu ražojumus piedāvāja gan rokdarbnieki, gan mājražotāji un amatnieki - saimnieces un saimnieki no Pāvilostas novada, kaimiņpagasta Jūrkalnes, Saldus novada un citi dalībnieki no tuvienes un tālienes, kā arī Pāvilostas vidusskolas Skolas mācību uzņēmuma skolēni. Kopumā šogad tirdziņā piedalījās 15 tirgus dalībnieki. Tirgus ietvaros organizatori arī aptaujāja tirgotājus un apmeklētājus par to, kurā Adventē vislabāk organizēt pasākumu. Domas dalījās – vieni uzsvēra, ka tomēr labāk 1. Adventē, bet citi – ka tirdziņam labāk būtu notikt tuvāk Ziemassvētkiem – 3. vai pat 4. Adventē.

       Par lustīgu atmosfēru gādāja Pāvilostas pilsētas kultūras nama pašdarbnieki -VPDK “Mārsils” dejotāji un bērnu vokālā grupa “Burbulīši”.

       Tirgus ietvaros gan lieli, gan mazi apmeklētāji varēja piedalīties ikgadējā svētku loterijā, kā arī radošajā darbnīcā izgatavot kādu svētku rotu.

       Kā jau kārtīgā tirgū, neizpalika arī saimnieču sarūpēts cienasts – spēcinoša putra un garda zāļu tēja.

       Labi iepirkušies, izlustējušies dejās un dziesmās, kā arī brangi iestiprinājušies ar putru, pasākuma apmeklētājus ar negaidītu parādīšanos uz zāles skatuves pārsteidza Ziemassvētku vecītis, kurš aicināja doties kopīgi iedegt pilsētas galveno Ziemassvētku egli turpat blakus kultūras namam.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

« Atpakaļ