Otrdiena, 30.05.2023
Lolita, Vitolds

Projekta ietvaros notiek apmācības

Projekta ietvaros notiek apmācības

22.03.2018

    Eiropas savienības Latvijas-Lietuvas programmas pārrobežu projekta “Pavilosta. Maritime inspired history.” ietvaros Palangā 7. un 8. martā notika kārtējā projektā iesaistīto pušu tikšanās.

    Palangas Kūrorta muzejā 7. martā notika apmācības  "Komerciāla mantojuma izmantošana", projekta “Palanga. Pavilosta: Maritime inspired  history” jeb “Palanga. Pāvilosta: jūras iedvesmota vēsture” (projekta akronīms: PPMIH, projekta Nr.  LLI-173) ietvaros, ko īsteno Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma un ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Apmācības vadīja lektori no Lietuvas: dr. Eduardas Spirojevas, Laurencija Budryte-Ausiejiene un dr. Donatas Jonikas.

     Dr. Eduardas Spiriajevas iepazīstināja ar kultūras tūrisma jēdzienu dažādās nozīmēs un galvenajām kultūras tūrisma tendencēm. Pasniedzējs sniedza dažādu kultūras tūrisma maršrutu piemērus, paskaidroja, kā kultūras tūrisms ietekmē teritoriju un reģionu.

    Lektore Laurencija Budryte-Ausiejiene pastāstīja par tradicionālo kultūras mantojumu, mantojuma nozarēm un tā interpretāciju. Lektore atbildēja uz jautājumiem par ilgtspējīga un komerciāla mantojuma izmantošanu: kā palielināt auditoriju, kā saglabāt esošos patērētājus un kā izveidot klientu ieinteresējošas ziņas. Dalībnieki veica interesantus praktiskus uzdevumus, kurā ikviens varēja izjust, cik atšķirīgi dalībnieki dzird, lasa un redz to pašu informāciju.

    Dr. Donatas Jonikas stāstīja, cik svarīgi ir tūrisma tēla veidošana, kā domāt ārpus esošajiem standartiem ar dažādiem piemēriem, kā ar reklāmas vēstījumu uzmundrināt klientam izmantot virtuālo pasauli un meklēt partnerus. Pasniedzējs uzsvēra, ka viss sākas ar efektīvu pozicionēšanu, tādēļ ir svarīgi noteikt muzeja mērķa segmentu un atbildēt uz jautājumu: kāpēc ir vērts ierasties šajā muzejā? Lektors arī pastāstīja, kā vienā lapā izveidot mārketinga plānu un kāpēc tas ir tik vērtīgi. Notika arī praktisks uzdevums, kurā tika apspriests īpašais Palanga Kūrorta muzeja un Pāvilostas novadpētniecības muzeja apmeklētāja profils, atbildot uz motivācijas jautājumiem un ieskicējot muzeju apmeklētājus.

     8. martā notika izbraukuma pieredzes apmaiņas brauciens, kas ļāva pirmajā dienā iegūtās teorētiskās zināšanas ieraudzīt jau esošajos Palangas apkaimes muzejos - Žemaitiešu mākslas muzejā, Žemaites piemiņas muzejā un aukstā kara muzejā. Žemaišu mākslas muzeja gide pastāstīja par vēsturisko ēku un tās īpašnieku Oginsku vēsturi. Muzejā bija aplūkojama arī Žemaitijas tautas mākslas izstāde – kokgriezumu un metāla ekspozīcija, dažādas mākslas izstādes u. c. Turpinājumā dalībnieki apmeklēja Žemaites piemiņas muzeju -  lietuviešu literārā klasiķa Julia Beņuševičūtes-Žīmantienes (1845.-1921.), dzimtas mājas.

     Apmācību otrā diena noslēdzās ar aukstā kara muzeja apmeklējumu, kas ir vienīgā šāda veida ekspozīcija Eiropā, kas atrodas vienā no bijušās Padomju Savienības pazemes ballistisko raķešu palaišanas kompleksiem. Apmācību dalībnieki tika iepazīstināti ar muzeja vēsturisko ekspozīciju, kurā aprakstīta piecdesmit gadu aukstā kara vēsture, kas ir viens no slavenākajiem un bīstamākajiem militārajiem konfliktiem vēsturē.

     Apmācību izskaņā dalībnieki veica muzeju lietu analīzi, apspriežot visu apmeklēto muzeju līdzības un atšķirības, kā arī diskutējot par to, kādus piemērus un labās lietas vajadzētu aizgūt no šiem muzejiem, un no kādām lietām vajadzētu izvairīties.

 

Marita Kurčanova,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

« Atpakaļ